دبیر مجمع طراحان گرافیک انقلاب اسلامی گفت: مجید عقیلی بزرگ همه گرافیست های اصفهان است و حق استادی برگردن تمام گرافیست ها دارد. برای صنف گرافیست ضایعه درگذشت ایشان ناگهانی و بزرگ بود. طراحی پوستر وی یک نوع ابراز ارادت و پاسداشت خدمت مجید عقیلی به فضای هنر و آموزش در بحث گرافیک است.

به گزارش خبرنگار ایمنا ، به فاصله چند روز از درگذشت مجید عقیلی ، طراح و گرافیست مطرح اصفهانی، مجمع طراحان گرافیک انقلاب اسلامی؛ آیه، رویداد طراحی تحت عنوان "در ستایش لبخند او" برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره عقیلی مطرح کرد.
مجتبی مجلسی در همین رابطه به خبرنگار ایمنا گفت: مجید عقیلی بزرگ همه گرافیست های اصفهان است و حق استادی برگردن تمام گرافیست ها دارد. برای این صنف ضایعه درگذشت ایشان ناگهانی و بزرگ بود. طراحی پوستر وی یک نوع ابراز ارادت و پاسداشت خدمت مجید عقیلی به فضای هنر و آموزش در بحث گرافیک است.
وی افزود: رسالت گرافیست ها طراحی پوستر است و هنرمندان یاد مجید عقیلی را در فضای هنری، به وسیله طراحی پوستر زنده نگه می دارند.
دبیر مجمع طراحان گرافیک انقلاب اسلامی؛ آیه تصریح کرد: آثار دریافتی از همه صنف ها مانند خوشنویس ها، نقاش ها، تایپ و گرافی و هر کسی که احساس ادای دین به مجید عقیلی داشته در این فراخوان شرکت کرده و محدودیتی وجود نداشته است. این آثار به صورت تکی در فضای مجازی منتشر می شود تا به خوبی دیده شود و به دلیل شیوع ویروس کرونا اکران حضوری نداریم.
مجلسی خاطر نشان کرد: این فراخوان مسابقه نیست و برگزیده ای ندارد و فیلتری هم برای ارسال وجود ندارد که حتماً آثار استاندارد خاص داشته باشد و هر کس احساس ادای دین به مجید عقیلی داشته در فراخوان "در ستایش لبخند او" شرکت می کند.
به گزارش ایمنا ، مجید عقیلی روز پنجم مردادماه سال جاری به دلیل سکته قلبی درگذشت. او متولد ۲۵ شهریور سال ۱۳۴۲ در اصفهان بود و نشان درجه یک هنری (دکترا) در رشته گرافیک را از شورای ارزشیابی نویسندگان، هنرمندان و شاعران کشور در سال ۱۳۹۳ اخذ کرد. ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار