نسبت "گیله وا" با استکبارستیزی و قحطی بزرگ!

خبرگزاری تسنیم شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۱
هیچ کدام از کاراکترها بویژه شخصیت های تاریخی از جمله میرزا کوچک خان و فضاسازی های "گیله وا"، باورپذیر نبودند و تصویرسازی از دلدادگان سریال هم فارغ از هرگونه نوآوری از جنس عاشقانه ها بود.

- اخبار فرهنگی -
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم ، سریال های امروز تلویزیون بعضاً دچار معضلات سوژه ای، موضوعی، شخصیت پردازی، فیلمنامه ای و ایجاد تناقض نمایشی اند که بایستی جلوی پخش آن ها گرفته شود یا به قولی شاهد بخشنامه های تنبیه و تشویق برای ساخت آثار بهتر در حوزه سریال سازی باشیم؛ مطمئنا با این روند حتماً تهیه کننده، کارگردان و حتی بازیگر از هیچ کوششی برای بهتر بودن و فرار از ضعف و فقدان های نمایشی، دریغ نخواهد کرد.
مسئله ای که برای برخی از سریال ها همچون "گیله وا" اتفاق افتاده و مدتی هم تلویزیون دست نگه داشت و این سریال را پخش نکرد؛ حتی ماجرای دست به دست شدن این سریال تلویزیونی از شبکه ای به شبکه دیگر بوجود آمد! ابتدا قرار بود در کنداکتور بعد از ماه مبارک رمضان قرار بگیرد و بعد هم به شبکه افق رسید و در نهایت نصیب شبکه سه سیما شد.
اینجا مسئله، مسئله پخش یک سریال تلویزیونی مطرح نیست، بلکه بحث هدر رفتن سرمایه ای است که مقصر آن نظارت لازم بر پروژه هاست که در زمان پیش تولید، تولید و پس از تولید آنچنان که باید و شاید دقت لازم بر نظارت سریال های تلویزیونی نمی شود.
انگار کیفیت و دقت در پرداخت سوژه و پژوهش در موضوع اهمیتی ندارد که صرفاً رساندن به آنتن و تولید کردن برای دست اندرکاران نهادهای مختلف حائز اهمیت است.
بالاخره 11 آبان تلویزیون تصمیم گرفت "گیله وا" را پخش کند؛ سریالی که اردلان عاشوری آن را کارگردانی کرده و در شهرهای سیاهکل، کیاشهر و تهران تصویربرداری شده است. بهروز شعیبی نقش "میرزا کوچک خان جنگلی" را بازی کرد و حمیدرضاپگاه، ستاره اسکندری، امیرحسین صدیق، مهدی زمین پرداز، امیر حسین هاشمی، مهران رجبی و پریا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار