یکی از قطعات مهم در موتور خودرو "واتر پمپ" است که در صورتی خرابی آن با مشکلات مختلفی مواجه می شوید، در ادامه از نحوه عملکرد واتر پمپ خودرو و علامت های فرسودگی آن مطلع خواهید شد.

قطعات مختلفی در ماشین وجود دارند که در صورت فرسوده شدن مشکلات مختلفی را برای خودرو شما ایجاد می کنند. یکی از این قطعات، پمپ آب ماشین است که در صورت فرسوده شدن مشکلات مختلفی را برای شما ایجاد خواهد کرد. در این مطلب به نحوه عملکرد پمپ آب در اتومبیل و علائم فرسودگی آن خواهیم پرداخت.
واتر پمپ چیست و چه وظیفه ای در اتومبیل دارد؟
قبل از این که به شناسایی علائم پمپ آب فرسوده در اتوموبیل بپردازیم، لازم است بدانیم که پمپ آب چیست و چه وظیفه ای را در اتومبیل برعهده دارد.
ممکن است این گونه به نظر برسد که پمپ آب قطعه ضروری در ماشین نیست، اما در واقعیت این قطعه ریز و کوچک نقش اساسی را در اتومبیل شما ایفا می کند، این وسیله، مایع خنک کننده را از طریق رادیاتور به موتور می رساند و این امر باعث می شود که اتوموبیل شما در روز های گرم تابستان خنک بماند و در روز های سرد زمستان از ایجاد یخ زدگی در اتوموبیل جلوگیری می کند.
بسیاری از کارشناسان ماشین اعتقاد دارند که انتقال آب از رادیاتور به موتور ماشین به همان اندازه که تعویض روغن ماشین مهم است، ضروری می باشد؛ بنابراین واتر پمپ وظیفه مهمی را در اتوموبیل به عهده دارد و باید بتوانیم علائم مربوط به فرسودگی و از کار افتادگی آن را شناسایی کنیم تا بتوانیم اقدامات لازم جهت تعمیر و یا تعویض آن را در زمان مناسب انجام دهیم که این علائم عبارتند از::
- گرمای بیش از حد موتور
اول از همه اگر موتور ماشین شما بیش از اندازه گرم می شود، ممکن است به این دلیل باشد که پمپ آب ماشین شما وظیفه خود را به خوبی انجام نمی دهد و بنابراین بهتر است به سرعت برای رفع این مشکل اقدام کنید که در غیر اینصورت ممکن است موتور ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار