بر اساس گزارش های وزارت بهداشت، در حال حاضر تمامی نقاط کشور آلوده به ویروس کرونا است.

به گزارش « شیعه نیوز »، بررسی های دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور نشان می دهد که در حال حاضر استان های مازندران، تهران، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت «قرمز» قرار دارند.
این در حالی است که استان های فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، قم، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت «هشدار» قرار دارند.
سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، با عنوان این مطلب که در حال حاضر ۱۷۰ شهرستان کشور در وضعیت قرمز و ۱۰۱ شهرستان در وضعیت هشدار قرار دارند، گفت: قرار نگرفتن استان و یا شهرستان خاصی در وضعیت قرمز و هشدار، به منزله عدم وجود بیماری در آن منطقه نیست.
وی افزود: تمام کشور در حال حاضر آلوده به ویروس کرونا است.
سخنگوی وزارت بهداشت، با توصیه اکید به هموطنان برای رعایت پروتکل های بهداشتی، گفت: امیدواریم با رعایت اصول سه گانه بهداشتی که شامل ماسک، رعایت فاصله گذاری و شستشوی مداوم دست ها می شود، شاهد شکست زنجیره انتقال بیماری در کشور باشیم.
لاری به وضعیت کرونا در استان گیلان اشاره کرد و افزود: گیلان در اسفند ۹۸ شاهد خیز شدید بیماری در تمامی شهرستان های استان بود که از اوایل فروردین ۹۹ سیر نزولی در موارد ابتلاء و بستری را داشت و این روند کاهشی تا خرداد ادامه پیدا کرد.
وی ادامه داد: متأسفانه در تیر ماه ۹۹ مجدداً شاهد افزایش موارد بیماری در اغلب شهرستان های استان گیلان هستیم. به طوری که اکنون ۵ شهرستان استان در وضعیت قرمز و ۴ شهرستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند. همچنین شیب موارد بستری و ابتلاء در ...

سرخط اخبار