حمایت از تولیدکنندگان با ۳ بسته حمایتی

واحد مرکزی خبر پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۶
رئیس استاندارد: با هدف رونق تولید، مصوبه ای در شورای عالی استاندارد انجام شده که طبق آن، سه بسته حمایتی برای حمایت از تولیدکنندگان کشور تدوین شده است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، رئیس سازمان ملی استاندارد در جلسه شورای استاندارد استان فارس گفت: دو مورد از این بسته حمایتی مربوط به صادرات و واردات محصولات است به طوری که ترخیص و صادرات کالا ها از طرف سازمان ملی استاندارد در اسرع وقت انجام می شود.
پیروز بخت اظهارداشت: سومین مورد بسته حمایتی شامل در اختیار گذاشتن تسهیلاتی است که به وسیله آن واحد هایی که تولیدی نمونه باشند، نمونه برداری از آن واحد توسط سازمان استاندارد انجام نمی گیرد که این باعث می شود هزینه های مرتبط با نمونه برداری و آزمون از دوش این واحد های تولیدی برداشته می شود.
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: با هدف حمایت از محصولات شرکت های دانش بنیان براساس تفاهم نامه ای که با معاون علمی رئیس جمهور انجام شده است، محصولات تولید شده در این شرکت ها با انجام یک طرح تحقیقاتی و طبق ویژگی ها، تاییدیه استاندارد به آن ها واگذار می شود و گواهی انطباق دریافت می کنند.
پیروز بخت گفت: شرکت های دانش بنیان با این گواهی انطباق هم می توانند فروش راحتی در کشور داشته باشند و برای صادرات محصولشان مشکلی نداشته باشند.
تاجگردون رئیس سازمان برنامه و بودجه استانداری فارس گفت: استاندار سازی مصالح ساختمانی برای نخستین بار در کشور توسط اعضا شورای فنی فارس انجام شده است.
وی افزود: این فرایند با هدف ارتقای کیفیت و افزایش عمر ساختمان، قرار است به زودی در سایر نقاط کشور اجرا شود.
تدوین و بازنگری استانداردها، استاندارد سازی مناسب محصولات کشاورزی و تفویض اختیارات در حوزه مجوز های صادراتی از مهمترین خواسته های فعالان بخش خصوصی استان در این جلسه بود.
در پایان این جلسه تفاهم نامه ای بین اداره کل ...

سرخط اخبار