نمایندگان مجلس در جلسه علنی عصر 24 آذر با یک فوریت طرح تعیین تکلیف معلمان حق التدریس موافقت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی نشست علنی مجلس شورای اسلامی نوبت عصر امروز (یکشنبه، 24 آذرماه) به ریاست دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ساعت 14و10 دقیقه و با حضور 195 نفر از نمایندگان آغاز شد.
نمایندگان در جریان بررسی لایحه دوفوریتی درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها با ماده 19 این لایحه با 136 رأی موافق، 20 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از 213 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.
در ماده 19 آمده است: به منظور کاهش هزینه های جاری شهرداری ها و دهیاری ها و ساماندهی نیروی انسانی آنان، وزارت کشور مکلف می شود حداکثر تا شش ماه پس از لازم الاجراءشدن این قانون نسبت به راه اندازی سامانه اطلاعات پرسنلی شهرداری ها، سازمان ها، مؤسسات و شرکتهای وابسته به آنها اقدام نماید. شهرداری ها مکلفند نسبت به ثبت اطلاعات حداکثر سه ماه بعد از راه اندازی سامانه مذکور اقدام نمایند.
تبصره- مقررات استخدامی کلیه کارکنان شهرداری ها و دهیاری ها و مؤسسات، سازمان ها و شرکتهای وابسته به شهرداری بر طبق آیین نامه ای است که توسط وزارت کشور با همکاری سازمان اداری و استخدامی ظرف مدت شش ماه از تاریخ ابلاغ این قانون تهیه می شود و به تصویب هیأت وزیران می رسد.
نمایندگان همچنین با ماده 20 این لایحه در مورد آموزش کارکنان شهرداری ها و دهیاری ها با 152 رأی موافق، 6 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 209 نماینده حاضردر جلسه موافقت کردند.
در ماده 20این لایحه آمده است: در راستای ارتقای سطح دانش شهرداری ها، دهیاری ها و شوراهای اسلامی به سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اجازه داده می شود تا دو دهم درصد (2/0%) از عوارض متمرکز در اختیار آن ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار