مشاور امنیت ملی پیشین رئیس جمهور آمریکا اظهار داشت، شکست دولت ترامپ در راه اندازی مکانیسم ماشه باعث می شود تلاش های واشنگتن برای ازبین بردن آنچه «برنامه تسلیحات هسته ای ایران» خوانده، ضعیف شود.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، جان بولتون در صفحه توئیتر خود نوشت: «ناکامی تلاش های ترامپ در "تحریم های اسنپ بک" به صورت طنزآمیز و تأسف باری تلاش های آمریکا برای از بین بردن برنامه تسلیحات هسته ای ایران را تضعیف می کند.»
ادعای جان بولتون درباره «برنامه تسلیحات هسته ای ایران» در حالی است که مقامات کشورمان اعلام کرده اند تسلیحات هسته ای هیچ جایگاهی در دکترین نظامی و دفاعی ایران ندارد.
جان بولتون که به داشتن مواضع ضدایرانی معروف است، اخیراً انتقادهای خود را از دولت ترامپ افزایش داده است. وی اوایل شهریور ماه درباره تلاش های کاخ سفید برای استفاده از مکانیسم ماشه به آسوشیتدپرس گفت: «درسی که شما از این مسئله می گیرید این است که برای ایالات متحده کاملاً قابل افتخار است در دفاع از اصول ما در سازمان ملل تنها باشد اما حداقل شما باید تلاش کنید تا این را هوشمندانه انجام دهید نه این گونه که احمق به نظر برسید . »
اولیانوف: سیاست خارجی ایدئولوژیک دلیل خطای محاسباتی آمریکا در استفاده از مکانیسم ماشه بود
نماینده مجلس: با فعال شدن مکانیسم ماشه جنازه برجام به خاک سپرده می شود
یادداشت سفیر ایران در اتحادیه اروپا: آمریکا با مکانیسم ماشه نظام بین المللی را هدف قرار داده است
آمریکا مدعی فعال شدن مکانیسم ماشه شد
ترامپ به دنبال گدایی رأی از صهیونیست ها است/ فعال شدن مکانیزم مأشه تاثیری بر کشورمان ندارد
فرمانده سپاه خطاب به ترامپ: انتقام ما از عاملان شهادت سردار سلیمانی قطعی و جدی است/ از مکانیسم ماشه گلوله ای خارج نخواهد شد

سرخط اخبار