شاید عامل مسمومیت در قروه عفونت تنفسی باشد

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۶
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان عامل مسمومیت در قروه را به دلیل عفونت تنفسی به صورت ناراحتی گوارشی دانست و بر رعایت نکات بهداشتی برای کاهش این مسئله تأکید کرد.

خبرگزاری مهر: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان عامل مسمومیت در قروه را به دلیل عفونت تنفسی به صورت ناراحتی گوارشی دانست و بر رعایت نکات بهداشتی برای کاهش این مسئله تأکید کرد.
فرزام بیدارپور در خصوص ایجاد مسمومیت یا بیماری در قروه که از نوزدهم اسفند شروع شده، اظهار داشت: در چند روز گذشته تعداد مراجعینی با حالت تهوع و استفراغ به مراکز بهداشتی و درمانی در سریش آباد و بیمارستان قروه به نسبت بالا بود و به همین دلیل به خاطر بررسی بیشتر تیم هایی از استان و از وزارتخانه اعزام شدند.
به گفته وی بیشتر افراد مبتلا عمدتاً یک علامت ۱۲ تا ۲۴ ساعته داشتند و علائم شدیدی در آنان مشاهده نشد و همچنین بیماران نیاز به بستری نداشته و سرپایی درمان شدند.
بیدارپور افزود: با توجه به بررسی انجام شده علاوه بر آزمایشات و نمونه گیری ها، عوامل خطر و منابع آبی آزمایش شد و خوشبختانه مشکلی در آب مشاهده نگردید و در واقع شرح حال بیماران از طریق نمونه های انجام شده نشان داد که مشکل در آب نبوده است.
وی همچنین به نمونه گیری از مواد غذایی که بیماران استفاده کرده بودند اشاره داشت و گفت: مراجعین قبل از اینکه دچار ...

[ مشاهده متن کامل شاید عامل مسمومیت در قروه عفونت تنفسی باشد برترینها ]