تمهیدات برای تکمیل ۵ پروژه اولویت دار عمرانی پایتخت تا پایان امسال

برنا نیوز چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۴
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از تلاش و برنامه ریزی برای تکمیل ۵ پروژه اولویت دار عمرانی تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا،  صفا صبوری دیلمی از تمهیدات لازم برای تکمیل 5 پروژه احداث مسیرهای تندروی بزرگراه شهید نجفی رستگار، فاز نخست بزرگراه شهید بروجردی، زیرگذر کوی نصر، تونل زیرگذر امتداد خیابان استاد معین و مجموعه فرهنگی رازی تا پایان امسال خبر داد.
وی گفت: به موازات تلاش برای تکمیل عملیات اجرایی این طرح ها، بازنگری هایی از طریق اعمال راهکارهای مهندسی ارزش صورت گرفته است تا علاوه بر کاهش هزینه تمام شده، روند اجرای این طرح ها تسریع شود.
صبوری یادآور شد: بازطراحی پروژه احداث زیرگذر کوی نصر در عین آنکه به عملکردهای ترافیکی این معبر زیرزمینی افزوده است، کاهش حجم عملیات خاکی و نیز ارزان تر شدن قیمت تمام شده پروژه را به دنبال داشته است. در نتیجه اعمال این تمهیدات زمان بندی تکمیل پروژه از خردادماه سال 1399 به پایان سال جاری تغییر یافته است.
وی در تشریح اقدامات صورت گرفته به منظور تکمیل عملیات اجرایی پروژه احداث بزرگراه شهید نجفی رستگار، از رفع 720 ملک معارض از مجموع 900 ملک معارض این پروژه خبر داد و گفت: در صدد اعمال تغییراتی در طرح موجود پروژه هستیم تا تعدادی از املاک معارض باقی مانده را بدون نیاز به تملک، از مسیر اجرای پروژه خارج کنیم. ضمن آنکه کاهش سرعت مصوب بزرگراه شهید نجفی رستگار از 110 کیلومتر به 90 کیلومتر، نه تنها سرعت مصوب این معبر بزرگراهی را با بزرگراه های مرتبط همچون بزرگراه آزادگان و بزرگراه امام رضا(ع) هماهنگ ساخته بلکه عملیات اجرایی پروژه را از جابجایی 2 سری دکل برق فشار قوی از رفیوژ میانی بی نیاز ساخته است.
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه پروژه احداث تونل زیرگذر امتداد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار