ساعت 24-کارمند جوانی می گوید: «شیفت بندی به عهده رؤساست. همه رؤسا باید هر روز سر کار حاضر باشن و همین باعث شده خیلی از رئیس ها مثل رئیس من از سر خودخواهی، لجبازی یا هر چیز دیگه ای که اسمش رو می ذارین زیردستاشون رو مجبور کنن که بیان سر کار. رئیس ما دیروز همه کارمنداش رو به محل کار کشوند؛ کسی هم جرأت نمی کنه بهش بگه بالای چشمت ابروئه...»

سایه تنگدستی بر سلامتی غلبه کرده و وحشت از ابتلا به ویروس خطرناک کرونا برای بسیاری در تهران کمرنگ تر شده است. حوالی ۸صبح در ایستگاه متروی آزادی جمعیت چشمگیری قصد سفر شهری دارند؛ اغلب بدون ماسک و بی دستکش. نخستین روزهای کاری سال جدید است و انگار خیلی ها به سیم آخر زده اند. مسافران این ایستگاه شلوغ، از غرب استان تهران، استان البرز، استان قزوین، جنوب شهر و جنوب استان تهران آمده اند. محل کارشان کلانشهر تهران است و حالا بعد از چند هفته خانه نشینی مجبور شده اند به دلایل مختلف، قرنطینه خود را بشکنند.
قرنطینه شکنی در پایتخت که از شنبه ۱۶فروردین ماه کلید خورده، با اظهارنظرهای گوناگونی همراه بوده است. هجوم دوباره مسافران مترو، توپ عبور از مرز قرنطینه را به صدا درآورده و حالا بحث در این باره داغ است. مسافران مترو در گفت وگو با همشهری آنلاین، «ناچاری» را علت به خطرانداختن جان خود می دانند. نمونه کوچک (حدود ۳۰نفر مصاحبه شونده) از جامعه بزرگ مسافران مترو که در ۳ ایستگاه میدان آزادی، شادمان و تئاتر شهر در حال تردد بودند نشان می دهد تنها ۲مولفه اصلی، آنها را از خانه های امن خود بیرون کشانده است؛ اول جیب های خالی و دوم، اجبار کارفرمایان.
ترک خانه
در ایستگاه میدان آزادی همهمه است. هنوز عقربه های ساعت به ۸صبح نرسیده. با مشاهده عینی می توان تخمین زد که تعداد مسافران مرد به تعداد مسافران زن می چربد و تقریبا بالای ۸۰درصد مسافران، مرد هستند. چیزی که در این میان نگران کننده به نظر می رسد، تعداد چشمگیر میانسالان در ازدحام مسافران متروست؛ گروه سنی که گفته می شود ویروس کووید-۱۹ برای آنها خطرناک تر عمل می کند.
قطارها تقریبا هر ۱۰ تا ۱۵دقیقه یک بار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار