پاسخ رهبر انقلاب به ۵ درخواست ترامپ

مشرق نیوز پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۴
«آبه شینزو» صبح امروز حامل ۵ درخواست ترامپ از آیت الله خامنه ای بود که رهبر انقلاب به این درخواست ها صریحا پاسخ دادند.

به گزارش مشرق، روز گذشته بود همزمان با سفر «آبه شینزو» نخست وزیر ژاپن به ایران برخی روزنامه های ژاپنی با بازخوانی دیدار «دونالد ترامپ» در سال ۲۰۱۶ [بعد از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا] با «آبه» به ماجرای اظهارات نخست وزیر ژاپن مبنی بر امکان انتقال پیام رئیس جمهور آمریکا توسط وی به آیت الله خامنه ای پرداختند.
این رسانه ها نوشتند: «آبه در دیدار ترامپ در سال ۲۰۱۶ گفته "ما روابط دوستانه ای با ایران داریم. من می توانم با رهبر عالی این کشور ملاقات کنم". رئیس جمهور آمریکا نیز در واکنش به سخنان آبه می گوید "جدی می گوئید؟ واقعاً می توانید با او دیدار داشته باشید؟ "»
در این میان دونالد ترامپ چند هفته قبل از سفر نخست وزیر ژاپن به ایران، در گفتگویی با «شینزو آبه» اعلام می کند: «هیچ کس غیر از شما نمی تواند پیام من را به ایرانی ها منتقل کند!»
براساس این گزارش، تحلیل بسیاری از ناظران سیاسی و رسانه ها از سفر «آبه شینزو» به ایران پس از ۴۰ سال، انتقال پیام محرمانه ترامپ به آیت الله خامنه ای بود؛ تحلیلی که امروز و پس از انتشار محتوای دیدار وی با رهبر معظم انقلاب به واقعیت پیوست.
در این دیدار «آبه شینزو» با بیان اینکه «من قصد دارم پیام رئیس جمهور آمریکا را به جنابعالی برسانم»، صریحاً درخواست های آمریکا را به نقل از دونالد ترامپ خطاب به مقام معظم رهبری اعلام کرد و رهبر انقلاب نیز خطاب به نخست وزیر ژاپن مورد به مورد به درخواست های رئیس جمهور آمریکا، پاسخ های صریح و شفاف ارائه کردند که مشروح آن در ادامه می آید:
رهبر انقلاب: من شخص ترامپ را شایسته مبادله هیچ پیامی نمی دانم و هیچ پاسخی هم به او ندارم و نخواهم داد.
ترامپ: آمریکا ...

سرخط اخبار