مراسم افتتاح طرح مدرسه پویا در دبستان شهید بهشتی واقع در منطقه یک امروز با حضور سیاوش شهریور فرماندار شمیرانات و مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش و رضوان حکیم زاده، معاون ابتدایی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شمیرانات، دکتر شهریور در این مراسم اظهار داشت: اگر شادی نباشد عقل هم ضایع می شود بنابراین همه ما تلاش کنیم مدارس مان به سمت تحرک بروند.
این مقام مسئول تأکید کرد: بدون شک پیشرفت آموزشی در گرو ورزش و تندرستی است و بدون ورزش خمودگی بر فرد حاکم می شود.
وی افزود: در شهرستان شمیرانات سرانه آموزشی از میانگین کشوری کمتر است اما باید کمک کنیم دانش آموزان مان تحرک بیشتری داشته باشند.
حمیدی نیز بیان داشت: ورزش باید ریشه دار باشد و ریشه این کار در مدرسه است. برای طرح پویا و توسعه ورزش جامعه هدف خود را ۱۴ میلیون دانش آموز قرار دادیم.
معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: تا کنون ۱۹۳۸ مدرسه پویا افتتاح شده که این امر برای نهادینه کردن ورزش در جامعه است و اگر ورزش از مدارس باشد، بدون شک تا آخر عمر با فرد خواهد بود.
او تمام تفریحات حقیقی و مجازی را برای دانش آموزان ضروری دانست و افزود: نباید ورود در فضای مجازی دانش آموزان را از حرکت بازدارد. اگر حرکت آموزش و سوادآموزی آنان با وقفه روبرو شود، بدون شک جبران آن سخت است.
در این مراسم از کتاب آموزشی مدرسه پویا و پوستر راهنمایی حرکات کششی در کلاس رونمایی شد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار