لندن- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلیس به توییت ضد ایرانی همتای آمریکایی خود درباره اوضاع اقتصادی و وضع معیشتی مردم ایران واکنش نشان داد.

«حمید بعیدی نژاد» روز چهارشنبه در حساب توییتری خود نوشت: توییت سفیر آمریکا در انگلیس با این اظهارات فریبکارانه که ایرانیان شایسته زندگی بهتری هستند، کاملاً شرم آور است.
وی افزود: این در شرایطی است که آمریکا با توسل به تحریم، تلاش می کند که مردم ایران را از برخورداری از زندگی مناسب، محروم کند و از طرف دیگر ۱۳ درصد یا ۴۲ میلیون نفر از مردم خود آمریکا که در کشور ثروتمندی زندگی می کنند را به فقر مبتلا نموده است.
"وودی جانسون" سفیر آمریکا در انگلیس امروز در توییتی مدعی شده بود در حالی که دولت ایران از فعالیت های تروریستی در خارج حمایت مالی می کند، اقتصاد این کشور آب رفته، تورم افزایش یافته و قیمت مواد غذایی افزایش یافته است.
او در ادامه در اظهاراتی فریبکارانه، مدعی شد که مردم ایران شایسته زندگی بهتری هستند.
سفیر آمریکا همچنین انیمیشنی را در توییتر منتشر کرد که ادعا شده دولت ایران به جای کمک به مردم در شرایطی که نرخ تورم ۴۰ درصد است، هزینه های نظامی و فعالیت های تروریستی خود را ۵۳ درصد افزایش داده است.
پیام سفیر آمریکا در حالی منتشر می شود که به دنبال تغییر نظام پرداخت یارانه به بنزین و اصلاح قیمت آن، گروه هایی از مردم در اعتراض به این موضوع تجمع های خیابانی برگزار کردند.
این تجمع ها در برخی شهرها با سوء استفاده اغتشاشگران آموزش دیده، به خشونت کشیده شد و منجر به تخریب اموال عمومی و حمله به مراکز دولتی شد.
همزمان «مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حمایت از آشوب ها در حاشیه اعتراض ها در ایران، بیانیه ای مداخله جویانه صادر کرد.
این مقام آمریکایی در توییتر نوشت: «ایالات متحده در کنار مردم ایران که مدت هاست در حال ...

سرخط اخبار