منتظرتربتی خبر داد:

مصرف گاز در بخش خانگی به بیش از ۶۰۰ میلیون مترمکعب در روز رسید

لوگوی باشگاه خبرنگاران باشگاه خبرنگاران . شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۱:۴۴
مدیرعامل شرکت ملی گاز گفت:مجموع مصرف گاز در بخش خانگی به بیش از ۶۰۰ میلیون مترمکعب در روز و نیروگاهی ۱۰۰ تا ۱۳۰ میلیون مترمکعب در روز رسیده است.

به گزارش خبرنگار حسن منتظر تربتی مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران در نشست خبری با اصحاب رسانه در محل بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی نفت گاز پالایش و پتروشیمی گفت: صنعت نفت و گاز کشور در تلاش است که وابستگی به کالا های خارجی را به حداقل ممکن برساند.
او افزود: انتظار می رود که امسال تمرکز ویژه ای در تولید داخل داشته باشیم، صنعت گاز کشور به دلیل نوع شکل گیری اش روی موضوع توسعه داخلی تمرکز ویژه تری دارد.
مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران گفت: به دلیل اینکه عمده فعالیت های شرکت گاز را بعد از انقلاب انجام داده ایم کمتر وابستگی به خارج کشور داریم.
او ادامه داد: ۸ میلیون واحد جدید گاز به مصرف کنندگان ما اضافه شده و این ها همه تولید داخل بوده و اشتغال زایی خوبی ایجاد کرده است.
منتظر تربتی اظهار کرد: بحث کمپرسور ها مطرح است که خوشبختانه ما اکنون دو برند داخلی تولید آن ها را در کشور داریم، خوشبختانه امروز ساخت قطعات یدکی و تعمیرات آن به صورت کامل در داخل کشور انجام می شود.
او گفت: در بخش پالایشگاه ها که بخش عمده ای از مصرف کالایی صنعت گاز را بر عهده دارند، سال گذشته رویدادی را برگزار کردیم و کالا های مورد نیاز که قبل از آن از خارج کشور تامین می شد، در آن رویداد که با تولیدکنندگان داخلی داشتیم، به عنوان خرید بار اول، قراردادهایش بسته شده است.
مدیرعامل گاز کشور گفت: بخشی از آن امسال در حال تولید است و پیش بینی می شود تا سال آینده تمام مواد شیمیایی و کالا های مورد نیاز در پالایشگاه ها به دست تولیدکنندگان داخلی تامین شود.
او افزود: در بحث خطوط لوله احداث گاز، سالانه هزار کیلومتر خط لوله احداث می کنیم و هر هزار کیلومتر خط لوله که احداث می ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار
لوگوی فرتاک نیوز فرتاک نیوز .