با اینکه وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا به تازگی اعلام کرده است سه گروه از هکرهای حرفه ای تحت حمایت دولت کره شمالی را تحریم کرده است، بسیاری از کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری همچنان از تشدید و ادامه فعالیت این هکرها ابراز نگرانی کرده اند.

به گزارش سیتنا، مقامات وزارت خزانه داری ایالات متحده آمرکا به تازگی اعلام کرده اند که سه گروه از هکرها و مجرمان سایبری حرفه ای را که تحت حمایت و نظارت دولت کره شمالی بوده اند، تحریم کرده اند.
این مقامات آمریکایی در خصوص تحریم هکرهای کره شمالی خاطرنشان کرده اند که این سه گروه هکری که لازاروس، بلونوروف و آنداریال نام دارند، در سال های اخیر به پیونگ یانگ کمک بسزایی کرده اند تا بودجه و دانش لازم را برای رسیدن به اهداف نظامی، موشکی و تسلیحاتی خود کسب کند.
بر اساس گزارش وب سایت زد دی نت، گفته می شود این سه گروه از هکرهای کره شمالی تحت نظارت و حمایت سازمان اطلاعاتی و امنیتی پیونگ یانگ بوده و با استفاده از بدافزارهای خطرناک و انتشار آنها به زیرساخت های مختلف نظیر بانک ها، شبکه های ارتباطی، دستگاههای خودپرداز (ATM)، سایت های قماربازی، کازینوهای آنلاین و همچنین مبادلات رمزارزها همچون بیت کوین سعی در سرقت اطلاعات و منابع مالی قربانیان داشته اند و بدین ترتیب بودجه لازم برای ساخت موشک و تسلیحات نظامی و هسته ای دولت کره شمالی را تامین کرده اند.
با اینکه وزارت خزانه داری آمریکا از تحریم این سه گروه حرفه ای و پیشرفته از مجرمان سایبری و هکرهای تحت حمایت دولت کره شمالی خبر داده است، اما همچنان بسیاری از کارشناسان، متخصصان و تحلیلگران فعال در حوزه امنیت سایبری در خصوص تشدید و ادامه فعالیت های خراب کارانه آنها ابراز نگرانی کرده اند. آنها در ادامه اظهارات خود خاطرنشان کرده اند که تحریم های آمریکا نمی تواند جلوی نفوذ این گروههای هکری را بگیرد چراکه آنها در سال های اخیر به شدت به سرور، شبکه و زیرساخت های سازمان های دولتی و خصوصی در کشورهای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار