حسینی از بهره مندی فرهنگیان از تسهیلات قرض الحسنه ساخت مسکن بنیاد مسکن استان گلستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، «سیدمحمد حسینی» امروز (سه شنبه 4 آذر) در جلسه شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش گلستان گفت: به منظور بهره مندی فرهنگیان از تسهیلات بنیاد مسکن، تفاهم نامه ای با اداره کل آموزش و پرورش امضا شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن گلستان با اشاره به امکانات و خدمات قابل ارائه به خانواده بزرگ آموزش و پرورش از سوی بنیاد مسکن، افزود: برخورداری فرهنگیان از طرح اقدام ملی مسکن از طریق گروه ساخت با برخورداری از یکصد میلیون تومان تسهیلات با کارمزد ۱۸ درصد با ۴۰ میلیون تومان آورده اولیه متقاضی ساخت، ساخت انبوه مسکن از طریق ساخت مجتمع های مسکونی توسط بنیاد مسکن با برخورداری از یکصد میلیون تومان تسهیلات و ۴۰ میلیون تومان آورده اولیه ساخت توسط بنیاد مسکن از خدمات قابل ارائه به فرهنگیان است.
وی، با اشاره به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ساخت مسکن در روستاها، تصریح کرد: در روش نخست 50 میلیون تومان تسهیلات ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی و تسهیلات تکمیلی به دارندگان زمین در روستاها پرداخت می شود.
حسینی ادامه داد: روش دوم نیز به صورت انبوه سازی انجام می شود که زمین و تسهیلات توسط بنیاد مسکن تامین شده و متقاضیان در این بخش می توانند تا سقف یکصد و 20 میلیون تومان از تسهیلات قرض الحسنه برخوردار شوند.
وی گفت: در حال حاضر۵۶ درصد از ۱۲۸ هزار واحد مسکونی روستایی استان فرسوده و غیرمقاوم است.
مدیرکل بنیاد مسکن گلستان از آمادگی بنیاد مسکن استان برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ۵ درصد با بازپرداخت ۱۵ ساله برای مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستائیان خبر داد و افزود: با توجه به فراگیر بودن خانواده آموزش و پرورش و نقش ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار