حجت الاسلام و المسلمین مهدیان از طرح تشویقی حافظان 5 جزء قرآن کریم با هدف شناسایی و معرفی نخبگان واستعدادهای درخشان قرآنی به ویژه در گروه سنی نوجوانان و جوانان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان ؛ حسین مهدیان ،مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان اظهار داشت یکی از ارکان زیر بنایی توسعه فرهنگ قرآنی ،تعمم و تعمیق مفاهیم قرآن کریم و معارف اهلبیت(علیهم السلام)در میان آحاد جامعه است که از طریق ارتباط و و انس هرچه بیشتر با مضامین آیات کلام وحی و آموزه های گهربار عترت(علیهم السلام)در جامعه محقق می شود.
حجت الاسلام والمسلمین مهدیان به فرآیند شرکت در آزمون اشاره کرد وگفت: ثبت نام آزمون کتبی از طریق سایت از تاریخ 12 آبان لغایت 12 آذر قبولی در آزمون کتبی،شرکت در آزمون شفاهی از شروط این آزمون می باشد.
وی بیان کرد کلیه افرادی که موفق شوند در سال ۹۸ پنج جز از قرآن کریم را حفظ کنند، مبلغ نقدی پانصدهزار تومانی در اختیار آنها قرار خواهد گرفت به شرطی که در آزمونی که پایان سال برگزار می شود، قبول شوند. بنابراین، قرعه کشی دیگری نیز صورت خواهد گرفت که جوایزی به این افراد اختصاص پیدا خواهد کرد .
وی به دیگر مواردی که برای حافظان و قاریان انجام می شود اشاره کرد و گفت: برای حفظ قرآن قوانین مختلفی وجود دارد مثل اعطای مدرکی به حافظان توسط سازمان تبلیغات که به هر ترتیب مزایایی در آن وجود دارد. همچنین کمک هزینه تحصیلی به حافظان و قاریان که بخش قابل توجهی از هزینه تحصیل قاریان و حافظان که مدرک مرتبط داشته باشند و یا رتبه های برتر مسابقات ملی و بین المللی داشته باشند، توسط سازمان اوقاف و امور خیریه پرداخت می شود و تشویقات موردی که هر کدام از دستگاه ها به فراخور امکانات در نظر می گیرند. همچنین طرح هایی که بنیاد نخبگان برای حمایت از حافظان و قاریان در نظر گرفته است و سایر تشویقاتی که برای رتبه های برتر در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار