ژیمناستیک ایران در سال ۹۸ سال پرحاشیه ای را پشت سر گذاشت و البته در این میان ورزشکاران ایران برای حضور در المپیک تلاش کردند.

- اخبار ورزشی -
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم ، ژیمناستیک ایران در سال 98 سال موفقیت آمیزی را به لحاظ فنی پشت سر گذاشت. عملکرد ملی پوشان در مسابقات مختلف و اقدامات فراوان در سالی که گذشت، این رشته را در مسیر پیشرفت قرار داد که حتی تحسین فدراسیون جهانی را نیز به دنبال داشت. با این وجود برخی حواشی باعث تحت تاثیر قرار گرفتن این موفقیت ها شد.
* شروع سال با چهارمی کیخا در جام جهانی
سال 98 برای ژیمناستیک ایران با عنوان چهارمی سعیدرضا کیخا ملی پوش باتجربه کشورمان در جام جهانی قطر و مسابقات کسب سهمیه المپیک آغاز شد. همین مقام چهارمی، امیدها را در دل علاقه مندان به ژیمناستیک تازه کرد که پس از مدت ها نماینده ای به طور مستقیم در بزرگترین رویداد دنیا داشته باشیم.
* دو مدال آسیایی در مغولستان
ژیمناستیک رشته ای که است که با وجود تاکید مسئولان، چندان مورد توجه قرار نکرفته و به همین دلیل هم امکانات زیادی ندارد. با وجود این مسئله استعدادهای زیادی در این ورزش فعالیت می کنند که نام دو نفر از آنها بیشتر از سایرین در سال 98 مطرح بود. سعیدرضا کیخا و مهدی احمدکهنی ملی پوشان موفق ایران بودند که در مسابقات قهرمانی آسیا در مغولستان خوش درخشیدند و حاصل تلاش آنها یک نقره و یک برنز ارزشمند بود. باید به این مدال ها، سه برنز در مسابقات آکروژیم قهرمانی آسیا به میزبانی ازبکستان را نیز اضافه کرد که در مهر ماه کسب شدند.
* اعزام ها، برگزاری مسابقات و اردوها و افزایش ژیمناست ها
جمعیت ژیمناست های بیمه شده در سال 98 نسبت به سال 97 رشد قابل توجهی داشت؛ به طوری که 40 هزار نفر به خانواده ژیمناستیک ایران اضافه شدند. همچنین در سالی که ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار