نفتکشی که بریتانیا توقیف کرد، متعلق به روسیه بود/ ۳ دلیل برای مقابله مسکو با واشنگتن/ آمریکا برای پیروزی ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ بحث شورای حکام را پیش کشید

آفتاب نیوز جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۹:۴۲
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به جلسه شورای حکام که به درخواست آمریکا علیه ایران تشکیل شده بود، موضع گیری های آمریکا، چین، روسیه و اروپا را مورد بررسی قرار داد.

آفتاب نیوز :
ابوالفضل حسن بیگی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره موضع گیری های کشورهای اروپایی و ابراز نگرانی عمیق آن ها از کاهش تعهدات برجامی ایران در جلسه دو روز گذشته شورای حکام گفت: در قالب معاهده بزرگ برجام پیش بینی شده که اگر کشوری عهد خود را شکست جمهوری اسلامی ایران هم بتواند به منافع خود دست پیدا کند. هرچند که آمریکایی ها بعد از برجام هیچ نوع همکاری نکردند و اروپایی ها هم در قبال برجام کوتاهی داشتند اما روسیه و چین به وظایف و تعهدات برجامی خودشان عمل کردند.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به پیروزی ترامپ در انتخابات گذشته آمریکا گفت: بعد از اینکه آقای ترامپ روی کار آمد به صراحت بیان کرد که این توافق برجامی برای آمریکا ضرر دارد و ما آن را قبول نمی کنیم اما همه می دانند که این اعمال و رفتار تحت فشار نتانیاهو صورت گرفته بود. نتانیاهوی دروغگو یک روز به سازمان ملل می آید و اعلام می کند که ایران به ۹۷ درصد از اهداف خود رسیده و امروز هم می گوید برجام به ضرر ما و آمریکا است.
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نگرانی اروپایی ها از اقدامات ایران، در تشریح چرایی کاهش تعهدات برجامی کشورمان گفت: در قبال خروج آمریکا از برجام مقرر شد که اروپایی ها جایگزین آمریکا شوند و منافع برجام را به جمهوری اسلامی برسانند اما از آنجایی که طی ماه های گذشته این ها نتوانستند این کار را انجام دهند و وقت کشی کردند، باعث شد آستانه صبر جمهوری اسلامی ایران و ملت به پایان برسد و دولت مکلف شد در قبال منافع ملی و پرستیژ بین المللی و امنیت ملی دولت طی چند مرحله تعهدات خود را نسبت به برجام کاهش دهد.
این ...

سرخط اخبار