مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه این سازمان، خانه کارگران است، گفت: فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی و سازمان تامین اجتماعی، دغدغه مشترکی برای خدمت رسانی به جامعه کارگری دارند و این دغدغه مشترک زمینه ساز همکاری و نزدیکی ما و فراکسیون کارگری است.

به گزارش ایسنا، دکتر مصطفی سالاری در جلسه با اعضای هیات رئیسه فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی بر لزوم تبادل نظر مستمر سازمان تامین اجتماعی و تمامی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ویژه اعضا و هیات رئیسه فراکسیون کارگری تاکید کرد.
وی اظهار کرد: ما در کوتاه مدت مشکل خاصی برای ایفای تعهدات و استمرار و تامین منابع برای خدمت نداریم و البته ارزیابی ما نشان دهنده اولویت برخی تغییرات در سازمان تامین اجتماعی است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: بیمه حمایتی برای گسترش پوشش تامین اجتماعی اقدام خوبی است اما اگر با تامین منابع متناسب و دائمی همراه نباشد، شاهد جابجایی منابع در بین اقشار تحت پوشش خواهیم بود که شرعا و اخلاقا درست نیست.
سالاری افزود: در شرایط فعلی، پوشش بیمه ای که از منابع خود افراد برقرار شده است و پوششی که با حمایت دولت برقرار می شود، نوعی تبعیض ایجاد می کند.
وی ادامه داد: در مشاغل سخت و زیان آور نیز هرچند اصل قانون و انگیزه اولیه تصویب و اجرای این قانون کاملا درست است اما نحوه تصویب قانون و رویه اجرای آن به گونه ای است که برخی اصناف و افرادی که واقعا مستحق نیستند، از این مزایا برخوردار می شوند و شاهد نوعی تبعیض و یا سوء استفاده هستیم.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به بازنشستگی افرادی در سنین ۴۰ سالگی و کمتر بر اساس قانون مشاغل سخت و زیان آور، گفت: در همه دنیا سن افراد ملاک بازنشستگی است نه سنوات کار و هر چه کار بیشتری انجام شود، حقوق بازنشستگی افزایش می یابد.
سالاری اصلاح بسیاری از قوانین و رویه های جاری سازمان تامین اجتماعی را نیازمند همفکری و مشورت نمایندگان مجلس شورای اسلامی عنوان کرد و گفت: برخی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار