مروجین مذاکره به دنبال سلطه بر کشور هستند

جهان نیوز پنج شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۶
فارس نوشت: یکی از مراجع تقلید با تاکید بر اینکه کسانی که دم از مذاکره می زنند کاملاً اشتباه می کنند گفت: این افراد به دنبال سلطه سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و... بوده و حجم دشمنی های آن ها نیز هرروز دامنه دارتر می شود.

به گزارش جهان نیوز ، آیت الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار جمعی از اساتید حوزه علمیه چیذر با اشاره به نقش چشم گیر طلاب علوم دینی در بین اقشار مختلف جامعه و وظیفه سنگینی که بر دوش آن ها نهاده شده است اظهار کرد: خداوند طالبان علم را دوست داشته و فردی که درراه کسب علم از دنیا برود شهید از دنیا رفته است.
وی نخستین شرط گام برداشتن در مسیر حوزه های علمیه را اخلاص دانست و تصریح کرد: هر انسانی فرزند کوشش و تلاش خود بوده و هر فردی که در مسیر پیشرفت قدم های بزرگ تری بردارد بدون شک به مراتبی از پیشرفت و ارتقا دست پیدا می کند.
این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه کامل شدن در علوم ادبی لازمه یک فقیه است افزود: طلاب تا می توانند خود را در قلم و بیان قدرتمند کنند، تبلیغ دین و رساندن پیام های دین بدون دارا بودن از قدرت نویسندگی و فن بیان قوی ممکن نیست.
وی یکی دیگر از ویژگی های طلاب را نظم و انضباط عنوان کرد و با اشاره به برخی دیگر از پیش نیازهای مسیر طلبگی گفت: طلاب نسبت به مسئله نماز شب و راز و نیاز شبانه اهتمام داشته باشند، اگر طلبه ای نماز شب نخواند بداند که نمی تواند بار این مسیر سنگین را به سلامت به سرمنزل مقصود برساند.
آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه علما زمانی می توانند در جامعه مؤثر باشند که اهل راز و نیاز با خداوند متعال و با اخلاص در انجام امور مختلف باشند خاطرنشان کرد: علما و طلاب از زندگی اشرافی و پرزرق وبرق به شدت بپرهیزند، طلاب باید از همان ابتدای ورود به حوزه دندان طمع نسبت به امورات دنیایی را دور بیندازند.
وی با تاکید بر اینکه اگر قلب فردی از حب و علاقه به دنیا، پول، ثروت و غیره پر باشد خداوند هرگز حلاوت و ...