اجرای مالیات بر خرید و فروش بیش از ۲۰ قطعه سکه

تابناک جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۸

رییس کل سازمان مالیاتی با اشاره به اینکه طرح مالیات بر عایدی ثروت شامل املاک، خودرو، سکه و ارز نهایی و به دولت ارائه شده است، افزود: وصول مالیات از خریداران سکه را انجام می دهیم.
به گزارش فارس، امیدعلی پارسا در سخنان پیش از خطبه های نمازجمعه امروز تهران با بیان اینکه مالیات بر خرید و فروش بیش از ۲۰ قطعه سکه را اجرا می کنیم، گفت: سال گذشته ۳۸ نفر هر کدام بیش از ۵ هزار سکه و یک نفر به تنهایی ۳۸ هزار سکه خریداری کرده اند که باید مالیات بدهند.
رییس سازمان امور مالیاتی کشور اظهارداشت: در حالی که در همه کشورهای دنیا اداره امور کشور با مالیات مردم انجام می شود، در کشور ما ۳۷ درصد بودجه دولت از طریق مالیات و کمتر از ۵۰ درصد هزینه جاری دولت از مالیات تامین می شود.
وی با بیان اینکه در کشورهای پیشرفته ۲۵ درصد کل درآمد مردم به عنوان مالیات به دولت پرداخت می شود، گفت: این رقم در ایران ۸.۵ درصد درآمد مردم است که با این عدد نسبتاً پایین، بسیاری از کارهای عمرانی و اجرایی دولت نیمه تمام می ماند.
پارسا همچنین با بیان اینکه نظام مالیاتی کشور می خواهد به سمت نوین سازی روش مالیات ستانی حرکت کند، گفت: از روش قدیمی تشخیص علی الراس به روش تشخیص مبتنی بر اطلاعات واقعی مردم عمل می کنیم.
به گفته رییس سازمان امور مالیاتی، عادلانه ترین شکل مالیات ستانی زمانی است که نظام مالیاتی به صورت کامل اجرا شده و سازمان مالیاتی دسترسی کامل به درآمدها و اطلاعات مالی و املاک و مستغلات مردم داشته باشد که این امر در ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات های مستقیم ذکر شده است.
وی همچنین یکی از مشکلات مالیاتی را فرارهای مالیاتی بزرگ دانست و گفت: معضل دیگر معوقات مالیاتی ...

سرخط اخبار