نمایندگان مخالف کلیات طرح دوفوریتی جهش تولید و تامین مسکن براین باورند که این طرح نقدینگی کشور را افزایش می دهد و همچنین از عهده تامین مسکن ۲۸ میلیون خانوار در سال ۱۴۰۵ برنمی آید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، مهدی طغیانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 2 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به کلیات طرح دو فوریتی جهش تولید و تأمین مسکن، در مخالفت با کلیات طرح مذکور،گفت: این طرح مسائل متعددی را مطرح می کند که لازم است در رابطه با آن بحث های کارشناسی جدی تری صورت گیرد.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طرح موجود تکالیفی دارد که باید در قوانین دیگر از جمله بودجه و برنامه به آن پرداخته شود از این رو در نشست گذشته مجلس نامه ای به رئیس مجلس ارسال کردم و درخواست رفع ابهام موارد را داشتم که همچنان این ابهامات وجود دارد.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به برآورد مرکز پژوهش ها درباره تکالیف طرح دو فوریتی جهش تولید و تامین مسکن، عنوان کرد: برآورد این مرکز این است که با اجرای طرح مذکور 200 هزارمیلیارد تومان به نقدینگی کشور اضافه می شود.
وی ادامه داد: تکالیفی که این طرح برعهده بانک ها گذاشته است در واقع باعث می شود بانک ها از تامین مالی باقی بخش ها باز بمانند، همچنین در طرح آمده است که 20 درصد تعهدات انجام نشده تسهیلات بانکی پرداخت شود که نزدیک بر 60 هزار میلیارد تومان برآورد شده است، این قضیه برای بانک هایی که نزدیک به ورشکستگی هستند باعث بدتر شدن وضع آن ها می شود.
این نماینده مجلس تاکید کرد: قیمت گذاری برای مصالح ساختمانی در شورای رقابت، ایجاد رانت جدید برای رانت خواران جدید است و از سوی دیگر در شرایطی که 90 درصد شهرداری های کشور دچار کسری اعتبار هستند لحاظ کردن تخفیف هایی از جیب شهرداری ها به آن ها آسیب وارد می کند.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اهداف طرح با خواسته های ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار