مدیرعامل آبفای استان کرمان: من داروغه نیستم / خبرنگار تابناک: مورگن شده جولانگاه موش / خبرنگار هفتواد: آبی که از حسین آباد دارد می آید به آخر نمی رسد !

تابناک جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۸
ما نمی توانیم شانه خالی بکنیم از زیر اینکه شهرداری برود چاه بزند در «دره تاریخی مورگن» تا شن بشورند جایی که مرکز آب کرمان است و دره را خراب کرده اند این شن شوری ها از چه آبی می خواهند شن بشورند کارشناس دادگاه وقتی می آید می گوید از این آب استفاده نمی کند و شما هم می گوید که از این آب استفاده نمی کند پس برای شستن شن آب از کجا می آورد؟

به گزارش تابناک کرمان ، در نشست خبری محمد طاهری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان خبرنگار هفتواد منصور ایرانپور گفت: آب مورگن اصلاً مدیریت نمی شود آقای طاهری تشریف بیاورید از نزدیک ببینید، من از قنات نمی خواهم بگویم، اینکه شما (خطاب به مدیر آب و فاضلاب) می گویید که یکی از قنات های زنده و پر حیات کرمانه، بخشی از آن قنات را شما آمدید داخل لوله کردید صحبت سر وقتی است که آب وارد لوله می شود.
ایرانپور با بیان اینکه یکی از اصلی ترین معضلات آبی است که از حسین آباد دارد می آید و به آخر نمی رسد بیان کرد: من می خواهم بگویم برای آب مورگن مدیریت خوبی انجام نمی شود شما لطف کنید بیایید میدانی بازدید کنید ببینید که آب دارد از بین می رود ما اگر مشکل آب در کرمان داریم یکی از اصلی ترین معضلات در کرمان مشکل آب ایجاد شده آبی است که از حسین آباد دارد می آید و به آخر نمی رسد.
وی ادامه داد: همین الان چیزی حدود 8 الی 9 سوراخ بیاید که نشانتان بدهم یک جا با پوکه کلانشینگوف سوراخ شده و هشت، نه جا زنگ زده چوب کردند در آنها اداره آب می آید از آنجا همین الان که اینجا نشستیم چیزی حدود ۸ الی ۹ جا دارد به شدت آب می آید همین الان آب دارد می رود و هیچ مدیریتی هم وجود ندارد.
وی اضافه کرد: که این آب را کنترل کند و بیاورد در شهر کرمان شاید یک گوشه ای از این بدبختی معظلات آبی که در کرمان وجود دارد کم کند اصلاً ضرورتی نداشته که ما در آنجا درخت بکاریم کدام درخت ها بیشتر آب مصرف می کنند به نظر شما؟
خبرنگار هفتواد افزود: کل کرمان، یک شهر بی آبی است نه دریا ، دریاچه ، رودخانه و جنگل ندارد از لحاظ تاریخی همیشه همینی بوده هست باید آب آن مدیریت شود تا حیات ...

سرخط اخبار