کرمانشاه- ایرنا- معاون اداره کل هواشناسی کرمانشاه از ورود سامانه بارشی جدید به جو استان خبر داد و گفت: این سامانه از امشب (دوشنبه) تا صبح جمعه فعالیت خود را دنبال کرده و سبب بارش هایی برای تمام نقاط استان می شود.

علی محمد زوراوند روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: این سامانه بارشی علاوه بر بارندگی، سبب رعد و برق، رگبار تگرگ و کاهش هفت تا هشت درجه ای دمای روزانه نیز می شود.
وی با بیان اینکه بارش ها طی امشب و فردا بیشتر رگباری و موقت خواهد بود، گفت: با تقویت این سامانه از روز چهارشنبه انتظار می رود بارش ها در ساعاتی از بعدازظهر این روز شدت بگیرد.
زوراوند ادامه داد: انتظار می رود در روز پنجشنبه نیز شاهد بارش های خوبی برای اغلب نقاط استان بویژه در شهرستان های هرسین، صحنه، کنگاور، پاوه، جوانرود، روانسر، دالاهو و ثلاث باباجانی باشیم.
معاون هواشناسی استان کرمانشاه تصریح کرد: بارش باران در مناطق یاد شده احتمالا با آبگرفتگی معابر عمومی، جاری شدن رواناب و همچنین بالا آمدن آب رودخانه ها نیز همراه باشد.
وی تصریح کرد: در مجموع انتظار می رود بارش ها در این مناطق به حدود ۴۰ میلی متر و بیشتر برسد.
زوراوند در ادامه به کاهش دمای هوا نیز اشاره کرد و گفت: پیش بینی می شود دمای هوای روزانه در آخر هفته نسبت به امروز حدود هفت تا هشت درجه و دمای شبانه نیز حدود سه درجه کاهش یابد.
معاون هواشناسی استان، با بیان اینکه حداکثر دمای امروز شهر کرمانشاه به ۲۱ درجه بالای صفر رسید، افزود: این دما در ۲ روز پایانی هفته به حداکثر ۱۳ تا ۱۴ درجه بالای صفر برسد، ضمن اینکه دمای شبانه نیز امشب در مرکز استان به حداقل هشت و در روزهای پنجشنبه و جمعه به حدود پنج درجه بالای صفر خواهد رسید.
وی در پایان گفت: برای امشب حمیل، سنقروکلیایی، کنگاور و گهواره با حداقل دمای چهار درجه بالای صفر خنک ترین و فردا نیز سومار با ۳۱ و قصرشیرین با ۲۹ درجه بالای صفر گرمترین نقاط ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار