روز سینما در شهری که سینما ندارد

ایرنا پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۶
اهواز- ایرنا شهرستان ایذه با بیش از ۲۳۰ هزار نفر جمعیت، از وجود یک مکان فرهنگی ساده مانند سینما بی بهره است.

شهرستان ایذه به عنوان یکی از شهرهای محروم استان خوزستان قلمداد می شود که از بسیاری از امکانات بی بهره است، یکی از این محرومیت ها که در سالیان اخیر بسیار به چشم آمده است نبود یک سینما در ایذه است.
با توجه به اینکه سینما به عنوان یک رسانه فرهنگی باعث کلیشه سازی و طبیعی سازی و تغییر فرهنگی در جامعه می شود، وجود آن می تواند در توسعه فرهنگی منطقه موثر باشد .
ایذه اما شهری است که در دهه هفتاد، ۲ سالن سینمای فعال را داشت اما اکنون یکی از آن سالن ها تبدیل به انبار مبل و لوازم خانگی شده است و دیگری نیز به دست شهرداری در حال تعمیر اساسی است.
سینما مرکزی که اکنون با تغییر نام، سینما شهرداری خوانده می شود، دهه فجر سال گذشته با حضور استاندار افتتاح شد اما در همان زمان نیز مشخص بود که افتتاح آن نمایشی است و بعد از گذشت ۷ ماه از آن تاریخ، هنوز در آن به روی علاقمندان بسته است.
یک شهروند ایذه ای در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: ایذه در دهه هفتاد ۲ سینمای فعال داشت ولی در دهه ۹۰ از این امکانات محروم است، در واقع ما به جای پیشرفت، پسرفت قابل توجهی دراین زمینه داشتیم.
علیرضا مرادی افزود: وقتی سینماها ، فرهنگسراها و سالن های آمفی تئاتر و سایر مکان های فرهنگی در شهرها ایجاد شود، علاوه بر شکوفایی استعدادها موجب افزایش سطح فرهنگ جامعه نیز می شود.
وی تأکید کرد: شهرداری در ۲ سال اخیر اقدام به بازسازی یکی از سینماهای قدیمی ایذه کرده است که امیدواریم هرچه زودتر وارد عرصه خدمت رسانی به حوزه فرهنگ شهرستان شود.
سینما شهرداری آماده افتتاح است
شهردار ایذه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: در دوره های گذشته کمترین توجه نسبت به ساختمان سینما صورت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار