در کمتر از ۲۴ ساعت؛

خسارت اولیه زلزله در بخش کشاورزی آذربایجان شرقی برآورد شد

شبستان جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۸
میزان خسارت های اولیه وارده به بخش کشاورزی آذربایجان شرقی بر اثر زلزله بامداد امروز اعلام شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از تبریز، « اکبر فتحی » عصر امروز در جمع خبرنگاران به ارایه گزارشی از میزان خسارت های اولیه وارده به بخش کشاورزی آذربایجان شرقی بر اثر زلزله بامداد امروز پرداخت و اظهار داشت: زلزله تاکنون به 1150 راس دام سبک و سنگین و بیش از 270جایگاه دامی این استان خسارت وارد کرده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان  افزود: 300 راس دام سنگین و 850 راس دام سبک در اثر تخریب اماکن دامی تلف شده اند که اقدام های لازم در خصوص دفن بهداشتی آنها در حال پیگیری و انجام است.
وی گفت: براساس گزارش های اولیه تاکنون 650 راس دام سبک و 250 راس دام سنگین در 16 روستای شهرستان میانه تلف شده اند و به 170 واحد اماکن دامی این شهرستان خسارت 40 الی 100 درصدی وارد شده است.
فتحی به خسارت وارده به شهرستان سراب در اثر این زلزله اشاره کرد و افزود: 200 راس دام سبک و 50 راس دام سنگین در شهرستان سراب تلف شده است و به 100 واحد دامی نیز خسارت وارد شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان افزود: اکیپ های خدمت رسان اداره کل دامپزشکی استان برای دفن بهداشتی و ضدعفونی اماکن دامی در شهرستان های زلزله زده حضور پیدا کردند.
گفتنی است، ساعت 2 و 17 دقیقه بامداد روز جمعه زمین لرزه ای به بزرگی 5.9 درجه در مقیاس امواج درونی زمین روستای ورنکش بخش ترکمنچای شهرستان میانه و روستای اسب فروشان شهرستان سراب را لرزاند.
پایان پیام/ 533

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار