رئیس بانک مرکزی: برای پشتیبانی از بخش های اقتصادی آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا، پیشنهاد اعطای تسهیلات دوساله بانکی با نرخ ترجیحی ۱۲ درصد تصویب شد.

به گزارش خبرگزاری صداو سیما ، عبدالناصر همتی در فضای مجازی نوشت: در جلسه امروز ۷ فروردین ۹۸ ستاد اقتصادی دولت و براساس تاکید ریاست محترم جمهور، جهت ارائه راهکار های اقتصادی لازم برای پشتیبانی از بخش های اقتصادی آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا، بانک مرکزی در ایفای نقش و نیز انجام رسالت تاریخی خود در این مقطع حساس پیشنهاد اعطای تسهیلات دوساله بانکی با نرخ ترجیحی ۱۲ درصد، تا سقف ۷۵۰ هزار میلیارد را ارائه کرد که مورد تصویب قرار گرفت.
وی ادامه داده است: بانک مرکزی با تامین اعتبار لازم و با همراهی بانک های کشور این تصمیم مهم را در اسرع وقت عملیاتی و اجرایی خواهد کرد.
همتی افزوده است: بانک های کشور همانطور که در شرایط سخت کرونایی فداکارانه در خدمت مردم بوده و هستند و نزدیک به ۳۰ نفر از بهترین همکارانشان را در جریان خدمت به مردم از دست داده اند، در این ماموریت نیز که کمک به تداوم رونق تولید کالا و خدمات در کشور و حمایت از کسب و کار های آسیب دیده است، مسئولیت تاریخی خود را ایفا خواهد کرد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار