با نزدیک شدن به انتخابات آمریکا و قوت یافتن پیروزی بایدن، معامله گران با پیش بینی کاهش قیمت ها با عرضه سکه و دلار اقدام به سودگیری از خریدهای گذشته خود نمودند. بازار بورس نیز در ادامه اصلاح خود باز هم روند نزولی را پی گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج، جمال رزاقیدر خصوص آغاز روند نزولی قیمت دلار و سکه اینگونه اظهار داشت: با نزدیک شدن به انتخابات آمریکا و قوت یافتن پیروزی بایدن، معامله گران با پیش بینی کاهش قیمت ها با عرضه سکه و دلار اقدام به سودگیری از خریدهای گذشته خود نمودند. بازار بورس نیز در ادامه اصلاح خود باز هم روند نزولی را پی گرفت. بازارهای جهانی مانند طلا و شاخص دلار و بیت کوین نیز در انتظار نتایج انتخابات آمریکا، در نوسان هستند.
بالاخره پس از 9 ما افزایش نرخ دلار ، در هفته منتهی به 2 آبان در سراشیبی قرار گرفت و تا روز سه شنبه با افت 4500 تومانی، رشد 13.1- درصدی را به ثبت رساند. روز چهارشنبه مجددا با اندکی افزایش به 28 هزار 400 تومان رسید. سکه نیز با کاهش 13.4 درصدی تا روز سه شنبه با افت 2 میلیون و 430 هزار تومانی مواجه شد و پس از آن در روز چهارشنبه با 150 هزار تومان افزایش به 14 میلیون 100 هزار تومان رسید.
با توجه به رشد بیش از واقع سکه در هفته های گذشته، حباب این دارایی در هفته گذشته اندکی از بین رفت و این دارایی به ارزش ذاتی خود نزدیک شد. چنانچه قیمت دلار در هفته آینده نیز روند کاهشی یا باثبات در پیش گیرد و یا ارزش جهانی طلا افت نماید، ارزش ذاتی و قیمت بازار سکه به هم نزدیک شده و حباب این دارایی کاهش می یابد. یکی از دلایل افت قیمت دلار در هفته گذشته، عرضه ارز از سوی معامله گران به منظور سودگیری از خریدهای گذشته بوده است. به علاوه افزایش عرضه بازارساز و کاهش نرخ حواله درهم نیز بر نزولی شدن روند قیمت دلار و سکه موثر بوده است.
انتخابات آمریکا عاملی تاثیرگذار بر جو روانی بازارهای داخلی بوده و با قوت یافتن احتمال انتخاب بایدن ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار