بی بی سی فارسی که طی روزهای اخیر تمام تلاش خود را به کار گرفته تا با استناد به منابع ناشناس، جدول و آمارهای خودساخته اش تعداد مبتلایان به کرونا را سه برابر آمار اعلام شده توسط ایران نشان دهد، حالا به نقل از فردی که به اشتباه او را عضو ستاد ملی کرونا معرفی کرده، مدعی شده آمارهای واقعی بیست برابر این اعداد است.

از شایعه تا واقعیت: بی بی سی فارسی که چند روز پیش به نقل از یک منبع ناشناس سعی کرد به آمار مبتلایان و فوت شدگان کرونا در ایران خدشه وارد کند( اینجا ) این بار مطلبی را منتشر کرد که صحت ندارد.
بی بی سی در راستای اخبار غیرحرفه ای روزهای اخیرش( اینجا ) در این مطلب، محمدرضا محبوب فر را عضو ستاد مقابله با کرونا معرفی کرده و مدعی شده که آمار مبتلایان و فوتی های وزارت بهداشت "یک بیستم" آمار واقعی است .
گاف جدید بی بی سی فارسی درحالی صورت گرفته است که محمدرضا محبوب فر نه تنها عضو ستاد مقابله با کرونا نیست بلکه حتی پزشک هم نیست!
کیانوش جهانپور نیز در واکنش به این رفتار غیرحرفه ای رسانه های ضدانقلاب نوشت: «رسانه ۷۰ ساله@bbcفارسی، سعودی اینترنشنال و البته برخی رسانه ها و سایت های خبری، بد نیست قبل از درج مصاحبه با افراد شیرین عقل، حداقل یکبار نام طرف رو در اینترنت جستجو کنید و این همه مشاغل ساختگی و تخصص های گوناگون و عضو ستاد ملی # کرونا اختراع نکنید! مایه شرمساری است به خدا!»
بی بی سی فارسی درحالی ادعای آمار ۲۰ برابری مبتلایان کرونا را که محبوب فر به جهان صنعت گفته منتشر کرده که پیش از این با آمار وجدول و نمودار و استناد به منابع ناشناس سعی داشت، آمار واقعی کرونا در ایران را یک سوم آمار اعلام شده نشان دهد.
نکته دیگری که در این ادعا مطرح شده این است که مسئولان یک ماه دیرتر و به دلیل ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی اولین نمونه های مثبت کرونا را اعلام نکردند که این هم شایعه ای بی اساس است چرا که مسئولان وزارت بهداشت ۲ روز پیش از انتخابات از مثبت بودن تست کرونا ی دو نفر خبر دادند و اگر هم موارد احتمالی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار