استاندار بوشهرگفت: ۱۲ استان کم برخوردار در حوزه صنعت کشور منظور شده که باید بوشهر نیز به این لیست منظور شود چرا که اگر عسلویه از حوزه صنعت استان بوشهر تفکیک شود این استان در حوزه صنعت جایگاه خوبی ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالکریم گراوند در نشست مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی و شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان بوشهر اظهار داشت: همچنین برای ۳۱ شهرستان کشور در بحث توسعه ای مقرر شده کارهای ویژه انجام شود که در این راستا در بحث منطقه ویژه اقتصادی شمال استان انتظار است این مهم بزودی تعیین تکلیف شود.
وی بیان کرد: همچنین افتتاح خانه فرش ایران در گناوه باتوجه به ظرفیت های موجود به عنوان مصوبه شورای اقتصاد مقاومتی آورده شود تا فعالیت حوزه فرش وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت فراهم شود.
گراوند افزود: در بحث تسهیلات نیز انتظار است رایزنی لازم برای حمایت از ظرفیت های تولیدی استان بوشهر به صورت ویژه انجام گیرد.
وی یادآورشد: در صنایعی مانند لاستیک نیز در حوزه شمال استان بوشهر اگر کمک کنیم سرمایه گذار وجود دارد و تحقق این مهم می تواند بخشی از مشکلات این شهرستان را حل کند.
استاندار بوشهر ادامه داد: در حوزه اسکله معدنی خورشهاب کارهایی صورت گرفته و سازمان ایمیدرو باید برای سرمایه گذاری ورود کند و اینکه بگویند تنها ظرفیت ها را مطالعه کرده این روند پاسخگوی نیاز استان نیست.
وی در ارتباط با شرکت صنایع دریایی ایران (صدرا) نیز گفت: در این حوزه تعهدات و فرصت هایی که برای این شرکت ایجاد شد باید تا حصول نتیجه دلخواه فراهم شود.
وی افزود: در زمینه صدور سند مالکیت نیز معاون عمرانی استانداری بوشهر با دستگاه های ذیربط تعیین تکلیف کند چراکه تحقق این موضوع درخواست مسئولان شرکت صدرا برای تبدیل شدن این محدوده به منطقه ویژه فراهم می شود.
گراوند ادامه داد: در بحث تامین سوخت کشتی بوشهر- قطر قول حمایت ویژه داده شده که امیدوارم با نگاه ویژه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار