تهران - ایرنا - فرماندار شمیرانات گفت: شهروندان فهیم این شهرستان با خود قرنطینگی ثابت کردند در شکست ویروس کرونا پیشگام و مقتدر هستند.

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شمیرانات، سید مهدی ساداتی با اشاره به توجه شهروندان این شهرستان نسبت به شعار "در خانه می مانیم" اظهار داشت: مردم نقطه ثقل قطع زنجیره ویروس منحوس کرونا هستند که با ماندن در منازل به عنوان امن ترین مکان برای صیانت از سلامتی خود و جامعه، گام جدی را برداشته اند.
وی با بیان اینکه موج بازگشت مسافران آغاز شده است، خاطرنشان کرد: توجه جدی به مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا به نفع مردم است و سبب تحقق شکست اپیدمی این بیماری می شود.
ساداتی با اشاره به ممنوعیت خروج از استان تهران، بسته شدن پارک ها و تفرجگاه ها، تعطیلی صنوف و مراکز تجاری را از مصوبات ستاد مبارزه با کرونا برشمرد و خواستار همراهی و همکاری بیشتر مردم با مسئولان شد.
شهرستان شمیرانات متشکل از ۴ شهر شمیران (منطقه یک و شمال و شمال شرق منطقه دو تهران)، لواسان، اوشان-فشم-میگون و شمشک-دربندسر و ۳۶ روستا با جمعیتی افزون بر ۶۰۰ هزار نفز در شمال و شمال شرقی پایتخت واقع شده است.
آب و هوای مطلوب و طبیعت بکر بخش های لواسانات و رودبار قصران به علاوه مراکز تفریحی، ورزشی، فرهنگی و خدماتی متعدد در این بخش ها و شمال پایتخت، شمیرانات را به شهرستانی گردشگرپذیر تبدیل کرده است که در تمام فصول بویژه روزهای پایانی هفته مورد استقبال چشمگیر مسافران قرار می گیرد.
بیماری کرونا که از روزهای پایانی بهمن کشور را درگیر کرده تا ششم فروردین بر اساس گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ۲۷ هزار و ۱۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲هزار و ۷۷ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۹هزار و ۶۲۵ نفر نیز بهبود یافته اند.
به گفته ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار