حمله شدید بولتون به سیاست خارجی ترامپ: مذاکره با تهران محکوم به شکست است / ناکامی ترامپ در پاسخ به حمله ایران به پهپاد آمریکایی، زمینه را برای رفتار تهاجمی تهران فراهم کرد

انتخاب پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۸:۲۵
«جان بولتون» مشاور سابق امنیت ملی آمریکا چند روز پس از برکناری اش، از سیاست خارجی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور به شدت انتقاد کرد.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
«جان بولتون» مشاور سابق امنیت ملی آمریکا چند روز پس از برکناری اش، از سیاست خارجی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور به شدت انتقاد کرد.
به گزارش «پولیتیکو»، بولتون که روز چهارشنبه در ضیافت ناهاری خصوصی برای میهمانان اندیشکده محافظه کار «موسسه گیت استون» صحبت می کرد، اختلاف خود با رئیس جمهوری را آشکار و سیاست خارجی ترامپ را به باد انتقاد گرفت.
یکی از حاضران در این جلسه گفت: بولتون بدون اینکه نامی از ترامپ ببرد بارها از وی به شدت انتقاد کرد.
به گفته دو نفر از حاضران در این جلسه، مشاور اخراجی ترامپ اظهار داشت که هر گونه مذاکره ای با کره شمالی و ایران «محکوم به شکست است.» وی افزود تنها چیزی که کره شمالی و ایران از مذاکره می خواهند این است که تحریم ها علیه آنها کم شود.
بولتون همچنین دعوت از مقام های طالبان به نشستی در «کمپ دیوید» را یک «سیگنال وحشتناک» و «بی احترامی» به قربانیان حوادث یازده سپتامبر ۲۰۰۱ توصیف کرد.
پولیتکو در ادامه نوشت: بولتون همچنین گفت ناکامی ترامپ در پاسخ به حمله ایران به یک پهپاد آمریکایی در ۳۰ خرداد زمینه را برای رفتار تهاجمی ایران در ماه های اخیر فراهم کرد.
بولتون که پیشتر ریاست موسسه گیت استون را بر عهده داشت همچنین اظهار داشت اگر آمریکا سرنگونی پهپادش را تلافی می کرد ایران به میادین نفتی عربستان آسیب نمی زد. بولتون حمله به تاسیسات نفتی عربستان را «اقدام جنگی» خواند.
تاسیسات نفتی شرکت سعودی «آرامکو» در شرق عربستان شنبه گذشته هدف حمله پهپادی انصارالله یمن قرار گرفت. این در حالی است که آمریکا و سعودی ها بدون ارائه اسناد متقن و صرفا با طرح ادعاهای کهنه ایران ...

سرخط اخبار