بیش از ۴۰۰ نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه ها نسبت به برخی مزاحمت ها در مجتمع محل سکونت خود یعنی "مجتمع اساتید سرو" واقع در تهران، سعادت آباد، شمال میدان کتاب اعتراض کردند.

به گزارش ایسنا ، بیش از ۴۰۰ نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه ها در نامه های جداگانه ای که برای بسیاری از ارگان های کشور ارسال کرده اند اعلام نموده اند:
"از سال ١٣٨٢ زمینی توسط ستاد امور رفاهی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خریداری شد و با مشارکت مالکان ساخته شد و حدود ۱۰ سال است که تحت نظارت هیات مدیره، مجتمع به بهره برداری رسیده است.
در شرایطی که اعضای هیأت علمی ساکن در "مجتمع اساتید سرو" برای انجام مطلوب وظایف آموزشی، پژوهشی و اجرایی، نیازمند آرامش روحی خود و خانواده هستند، متاسفانه برخی مشاغل غیرمجاز و مزاحم در مجاورت مجتمع یاد شده (شامل تعمیرگاه خودرو، فروشگاه های سنگبری و مصالح ساختمانی، فروش پراکنده دام و ...) موجبات سلب آسایش و ناامنی ساکنان را فراهم کرده است.
بر اساس اعلام اعضای هیات علمی ساکن در مجتمع سرو، به طور مشخص، آلودگی صوتی ناشی از فعالیت های بی وقفه صافکاری و آهنگری مستقر در تعمیرگاه ایمن (ایفل) واقع در جنوب مجتمع غیر قابل تحمل بوده و آرامش را از ساکنین مجاور سلب کرده است.
بر این اساس، تعمیرگاه یادشده در زمینی متعلق به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ایجاد شده است. تعمیرگاه مزبور ضمن تصرف ٣٢۵ مترمربع از پیاده روی غربی بلوار شهید گراوندی، آمدوشد را برای افراد ساکن با مشکل مواجه کرده است. در شرایطی که شهرداری به سادگی مانع کسب دستفروشان در پیاده روها می شود، جای تعجب است که چگونه در قبال تصرف پیاده رو توسط تعمیرگاه و نیز برای انتقال مشاغل مزاحم، اقدامی صورت نمی دهد."
همچنین در ادامه این نامه و درخواست اعضاء هیات علمی از مسولان آمده است: "«اصل ۴٠ قانون اساسی» -مشهور به «قاعده لاضرر»- بیان می دارد: «هیچ کس نمی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری