نوید محمدزاده؛ مرد ۸۰میلیاردی سینمای ایران

شعار سال چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۳:۲۵
نوید محمدزاده بازیگری است که با وجود آنکه در هیچ فیلم کمدی به ایفای نقش نپرداخته است اما توانسته گیشه سینمای اجتماعی ایران را حسابی رونق ببخشد و با نقش آفرینی هایش مخاطبان را به سینما بکشاند و به عنوان یکی از پول سازترین بازیگران سینمای ایران خود را معرفی کند.

شعارسال: ستاره ها، سوپراستارها، بازیگران بفروش، چهره ها و ... همه این عناوین سال هاست که در سینمای ایران نقل محافل سینمایی بوده و هستند و به بازیگرانی اطلاق می شوند که نام و تصویرشان روی سردر سینماها سیل گسترده مخاطبان را به سینما می کشاند و به نوعی تضمین کننده فروش برای فیلم ها می شود .
در واقع سینمای ستاره محور از پیش از انقلاب تا به امروز جز ناگسستنی سینمای ایران بوده و هست و در هر دهه یا دوره ای یک بازیگر به چنین جایگاهی در میان علاقه مندان و مخاطبان به سینما دست پیدا کرده و می کند .
تا پیش از یک دهه گذشته این ستاره محوری شامل سینمای اجتماعی و غیرکمدی هم می شد اما در یک دهه اخیر اقبالی که مخاطبان و علاقه مندان به حوزه کمدی نشان دادند باعث شد تا روند ساخت این قبیل فیلم ها شتاب و گستردش پیدا کند و بازیگرانی بتوانند با ایفای نقش در این دست فیلم ها به محبوبیت قابل توجهی بین مردم برسند به نحوی که دیگر حضورشان در یک فیلم نویدبخش فروش خوب برایش باشد .
در چنین شرایطی ساخت فیلمی اجتماعی که بتواند خوب بفروشد و مردم را به سینماها بکشاند کاری بس دشوار بود با این حال بازیگران انگشت شماری بودند که نامشان آنقدر در ذهن مخاطبان بزرگ بود که بتوانند در این حوزه هم گیشه قابل قبولی را برای فیلم ها به ارمغان آورند .
یکی از این بازیگران که بدون ایفای نقش در یک فیلم کمدی جزو پرفروش ترین بازیگران باشد، نوید محمدزاده است و از قول بسیاری از اهالی سینما از توانمندترین بازیگران سینمای ایران به شمار می آید، بازیگری که عبدالله اسکندری گریمور باسابقه اینچنین در توصیفش می گوید: «او ...

سرخط اخبار