رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: ساماندهی و واقعی سازی سهمیه آرد نانوایان در کمیته پایش آرد و نان استان ضروری است.
به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز،حبیب امین زاده، در جلسه کمیته پایش آرد و نان استان با تاکید بر تداوم اقدامات نظارتی و اصلاحی بر نانوایان افزود: در این راستا پایش میزان پخت واحدهای نانوایی بر اساس گاز مصرفی برای اولین بار به عنوان پایلوت کشوری در این استان اجرا می شود و این بررسی و پایش توسط شرکت مادر تخصصی ایران در سامانه های توزیع آرد در حال اجراست.
وی با بیان اینکه تحقق عدالت و مساوات در توزیع سهمیه آرد بین نانوایان و ارزیابی سهمیه تخصیص یافته دولتی با جدیت در برنامه های پیش بینی شده کمیته مربوطه است، اظهار داشت: اصلاح الگوی مصرف نان کشور از طریق ارتقا و بهبود شرایط و کیفیت فرآیندهای تولید و تبدیل گندم به نان و مصرف نان و در راستای بند ۹ سیاست های کلی اصلاح الگوی مصرف انجام می شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: تشکیل گروه پایش متشکل از اعضای کارگروه اعم از صمت، فرمانداری، غله و اتحادیه نانوایان در شهرستان ها به منظور اجرای طرح پایش ضروری است.
امین زاده، ادامه داد: تمرکز در سیاست گذاری، هدایت و نظارت و تعیین دستگاه متولی تنظیم بازار نان، اعمال سیاست های حمایتی و تشویقی به منظور ارتقای سطح بهداشتی مراکز تولید نان، استفاده از نیروی انسانی ماهر و آموزش دیده در فرآیند تولید نان، حفظ ذخیره استراتژیک گندم و تنظیم مبادلات تجاری بازار گندم و آرد با هدف تنظیم بازار داخلی از جمله برنامه های اصلاح الگوی مصرف نان کشور است.
نانوایان متخلف آذربایجان شرقی ۱۴ میلیارد ریال ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار