مدیرکل هواشناسی فارس، میزان بارندگی در نقاط مختلف استان فارس را تا ظهر امروز اعلام کرد.

مهرداد قطره سامانی مدیرکل هواشناسی استان فارس در گفت وگو با خبرنگار از ، با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید از اواخر وقت پنج شنبه تا ظهر امروز شنبه ۸ آذر ماه به استان فارس، اظهار کرد: بارندگی در نقاط مختلف استان فارس همچنان ادامه دارد.
او با اشاره به میزان بارندگی در نواحی مختلف فارس، تصریح کرد: نورآباد ممسنی ۷۸ و ۹ دهم، اردکان ۶۲ و ۳ دهم و کازرون با ۲۴ و ۳ دهم میلی متر بیشترین میزان بارش باران را در سامانه اخیر به خود اختصاص داده اند.
قطره سامانی اضافه کرد: در آباده ۹ و ۸ دهم، ارسنجان ۸ دهم، استهبان یک و ۴، اقلید ۹ و ۴ دهم، ایزدخواست ۱۲ و ۴ دهم، بوانات ۳، تخت جمشید ۱۰ و یک دهم، جهرم ۲ دهم، خفر ۳، خنج ۷ دهم، داراب ۶ دهم، درودزن ۱۶ و ۵ دهم و زرقان ۹ و ۶ دهم میلی متر باران باریده است.
مدیرکل هواشناسی استان فارس تصریح کرد: در زرین دشت ۸ دهم، سروستان ۲ و ۹ دهم، شیراز با ۱۲ و ۳ دهم، صفاشهر ۷ و ۳ دهم، فراشبند ۱۳، فیروزآباد ۱۶ و ۶ دهم، فسا ۴ دهم، قیروکارزین یک و ۲ دهم، فیوزآباد ۱۶ و ۶ دهم، کازرون ۸ و ۳ دهم، لار ۲ دهم، لامرد یک، نی ریز یک و ۵ دهم میلی متر بارش باران به ثبت رسیده است.
قطره سامانی با بیان اینکه میانگین جمع بارندگی سامانه اخیر در استان فارس ۶ و ۴ صدم میلی متر است، افزود: میانگین جمع بارندگی امسال در استان فارس تاکنون ۴۱ و ۴ دهم میلی متر است.
مدیرکل هواشناسی استان فارس با توجه به ادامه بارندگی ها، توصیه کرد: شهروندان از تردد غیرضروری و اسکان در کنار مسیل ها، رودخانه ها و ارتفاعات به سبب جاری شدن روان آب پرهیز کنند.
او همچنین اضافه کرد: شهروندان از چرای دام در مناطق مستعد سیل و رعد و برق، فعالیت کوهنوردی و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار