در نشست تخصصی مجازی «نقش جشنواره ها و جوایز کتاب در معرفی و خلق کتاب های خوب» با حضور مصطفی رحماندوست و حمیدرضا شاه آبادی، مطرح شد: اگرچه هنوز تا جریان سازی این جشنواره ها فاصله زیادی وجود دارد اما، جرقه های امیدبخشی در این زمینه دیده می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، در این نشست تخصصی که از سلسله نشست های هفته کتاب و کتاب خوانی بود، حمیدرضا شاه آبادی نویسنده و پژوهش گر گفت: با نگاه ناامیدانه هیچ جشنواره ادبیات کودکی جریان ساز نبوده است اما، از نگاه امیدوارانه به نظر می رسد جرقه های شکلی آن دیده می شود.
نویسنده کتاب «هیچ کس جرئتش را ندارد» تصریح کرد: همین که امروز در جشنواره ای مثل «جایزه کتاب ماه و سال» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ما به دنبال یک مروج در میان داوران هستیم، یعنی به یک نگاه نظری دیگری که جایگاه مخاطب را حائز اهمیت می داند، نزدیک شده ایم. البته این صرفاً یک اتفاق است و باید اتفاق های دیگری هم بیفتد تا ادبیات کودک ما به نهادی با تمام ویژگی های خود برسد.
این محقق ادبی سپس به نقش شبکه های اجتماعی در حوزه نهادسازی ادبیات کودک و نوجوان پرداخت و گفت: شبکه های اجتماعی ما هم در این زمینه موثر هستند اما، ما در مورد آن ها به درک واحدی نرسیده ایم. بنابراین گروهی هستند که معتقدند شبکه های اجتماعی باعث کاهش سطح مطالعه ما می شوند. در حالی که من این نظر را اصلاً قبول ندارم. این شاید تهدید، در واقع فرصتی است که باید از آن بهره ببریم. من به عنوان یک نویسنده، صفحه اینستاگرامی ساده ای دارم و احساس می کنم این صفحه به من، به عنوان یک نویسنده کمک زیادی کرده است و باعث شده بازخوردهای کار خود را ببینم. من را شناسانده است و... اگرچه که هفته ای یا ماهی یکی دو بار در آن پست می گذارم.
نویسنده کتاب «اعترافات غلامان» تصریح کرد: جشنواره های ما هم می توانند از فضاهای مجازی استفاده کنند و با گزارش لحظه به لحظه فعالیت های خود در فضای مجازی و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار