تسنیم نوشت: سخنگوی دولت از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی تا ۲۰ فروردین ماه خبر داد.

علی ربیعی سخنگوی دولت در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا، گفت: بحث اول در جلسه امروز چگونگی اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی بررسی شد. با گزارش هایی که داده شد این طرح تا ۲۰ فروردین ادامه خواهد یافت.
وی ادامه داد: تمام محدودیت هایی که اعلام شده تا ۲۰ فروردین ادامه خواهد یافت.
ربیعی در مورد جداسازی افراد مبتلا از جامعه اظهار داشت: در گزارش هایی که به جلسه داده شده افرادی که مبتلا به کرونا هستند دو تصمیم برایشان گرفته شده است. تصمیم اول این بود که از پروتکل ها و توصیه ها برای قرنطینه کردن خود تبعیت نکنند، کمیته اجتماعی و امنیتی تمهیدات حقوقی و قضایی برای وادار کردن این افراد را تصمیم گیری خواهد کرد تا آن ها به اجبار تن دهند و به عنوان حامل ویروس در جامعه نباشند.
سخنگوی دولت در مورد تصمیم دیگر برای افراد مبتلا به کرونا تاکید کرد: تصمیم دیگر برای حمایت از شهروندانی بود که امکان نگهداری از بیماران ندارند. بسیاری از خانه ها کوچک است و اتاق زیادی ندارند و فردی در این خانواده اگر مبتلا شود تمام آنها دچار رنج می شوند.
وی در این باره افزود: دولت در جهت حمایت از این خانوارها امکانات برای بستری شدن در نقاهتگاه ها را فراهم می کند. این خانواده ها با مراجعه می توانند مبتلایان را بستری کنند.
۲۷۲۱۵

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار