یکی از قلعه های تاریخی رومانی از نظر برخی از افراد، پایتخت خون آشام ها است.

به گزارش خبرنگار حوزه میراث و گردشگری گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ، یکی از قلعه های تاریخی کشور رومانی در خارج از این کشور با نام قلعه دراکولا شناخته می شود البته به نظر می رسد که این قلعه ارتباطی به دراکولا ندارد، اما در میان مردم با نام پایتخت خون آشام ها شناخته می شود.
ولاد سوم دراکولا که الهام بخش شخصیت تیتراژ برام استوکر در رمان دراکولا به حساب می آید، از سال ۱۴۴۸ تا ۱۴۷۶ حاکم والاشیا بود. او به ارتکاب اعمال وحشیانه معروف است. او فرزند دوم ولاد دراکول بود. ولاد دراکول جوانی را در دربار سیگسموند لوکزامبورگ گذراند و به او اجازه داده شد که در نزدیکی ترانسیلوانیا مستقر شود.
قلعه ای که ما درباره آن می نویسیم هم اکنون موزه ای است که به نمایش هنر و مبلمان جمع آوری شده توسط ملکه ماری اختصاص داده شده است و گردشگران می توانند آن را به یک راهنما ببینند.
در اینجا بهتر است کمی بیشتر با ملکه ماری آشنا شویم. ملکه ماری که با نام ماری ادینبورگ شناخته می شود، آخرین ملکه رومانی به عنوان همسر پادشاه فردیناند اول بود.
شاید شما هم بخواهید مانند من بیش از پیش با تاریخچه قلعه دراکولا آشنا شوید. قلعه دیتریشتاین در سال ۱۲۱۲ در ورودی گذرگاه کوهی بنا شد. این قلعه در سال ۱۲۴۲ به دست مغولان ویران شد. اولین ذکر مستند قلعه bran دستوری است که توسط لوئیز اول مجارستان در ۱۹ نوامبر سال ۱۳۷۷ صادر شد و به ساکسون های کرونشتات این امتیاز را می دهد که قلعه سنگی را با هزینه و نیروی کار خود بسازند. شهرک بران نیز در کنار محل ساخت آن توسعه یافت.
قلعه bran در سال های ۱۴۳۸ تا ۱۴۴۲ به دفاع در برابر امپراتوری عثمانی کمک کرد و بعد ها در گذر کوه بین ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار