ساعت 24-سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با رد درخواست آمریکا اعلام کرد: موضوع تمدید تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران سازنده نیست.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: موضوع تمدید تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران به لحاظ حفظ توافق هسته ای ایران (برجام) سازنده نیست.
سخنگوی وزارت خارجه روسیه در این خصوص گفت: پیش نویس قطعنامه تحریم تسلیحاتی نامحدود علیه ایران که از سوی واشنگتن در شورای امنیت مطرح شد، مجموعه ای از اقدامات محدود کننده در راستای سیاست آمریکایی فشار حداکثری بر تهران به شمار می رود و هیچ کمکی به حل مسائل مرتبط با برنامه هسته ای ایران نمی کند.
وی در ادامه اضافه کرد: هرگونه محدودیت بیشتر علیه ایران نه تنها غیرقابل توجیه است، بلکه از نظر حفظ برجام و در راستای حل و فصل موضوعات برنامه هسته ای ایران، غیرممکن نیز خواهد بود.
این در حالیست که «کلی کرافت» نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد پیشتر و بدون اشاره به شکست سنگین این کشور در نشست بررسی قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت و عدم همراهی کشورها با واشنگتن علیه ایران در مصاحبه باخبرگزاری بلومبرگ اعلام کرد: ایالات متحده آمریکا اواسط ماه جولای (ماه جاری میلادی) پیشنهاد تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را در شورای امنیت سازمان ملل را به رأی گیری خواهد گذاشت. ما می خواهیم به شورای (امنیت) فرصت بدهیم تا در خصوص تمدید (تحریم تسلیحاتی ایران) بحث کند؛ ما از هر ابزاری استفاده خواهیم کرد و در این راستا پیشنهاد رای گیری را مطرح می کنیم.
«کلی کرافت» با طرح ادعائی مضحک و غیرقانونی مدعی شد که اگر تحریم ایران قابل تمدید نباشد، ایالات متحده سعی خواهد کرد تحریم های سازمان ملل علیه ایران را مطابق با توافق هسته ای ۲۰۱۵ (برجام) احیا کند!
شایان ذکر است، دونالد ترامپ رئیس جمهور ...

سرخط اخبار