ماجرای حمله به یک توله خرس در سوادکوه +فیلم

مشرق نیوز دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۳:۳۳

به گزارش مشرق ، فیلم و تصاویر دلخراشی از حمله چند نفر با چوب و سنگ در منطقه دراسله سوادکوه به یک توله خرس افکار عمومی را جریحه دار کرد.
سهیل اولادزاد فعال محیط زیست که پس از این وقوع حملات به همراه محیط بانان در منطقه حضور پیدا کرده بود، ماجرا را اینطور تعریف کرد که توله خرس ماده از ارتفاع زیادی در کوه به سمت جاده به زمین می افتد، این توله خرس دو ساله به دلیل سقوط دچار شوک شده بود و به همین دلیل در این حالت در جایی که سقوط کرده بود در حالت گیجی می نشیند، چند نفر با مشاهده این خرس به جای کمک برای برای بازگشتش به زیستگاه با سنگ و چوب به جانش می افتند.
دانلود
اولاد زاد گفت: توله خرس شوکه که مورد حمله بی رحمانه قرار گرفته بود و امکان دفاع از خود را نداشت، آسیب جدی می بیند، این افراد پس از حمله بی رحمانه شان تصمیم می گیرند توله خرس را بدزدند اما خوشبختانه چند نفر به این محل می رسند و با مشاهده رفتار این افراد با توله خرس به اداره محیط زیست خبر می دهند.
وی با اظهار شگفتی از اینکه افرادی که به ماموران محیط زیست گزارش می دهند خودشان شکارچی بوده اند گفت: آنها با کمک یک خانم از ادامه این فاجعه جلوگیری می کنند تا ماموران محیط زیست به داد توله خرس برسند.
دانلود
این فعال محیط زیست ادامه داد: پس از رسیدن مأموران به محل حادثه، توله خرس که به شدت جراحت دیده بود از منطقه خارج می شود اما پس از ساعت ها تحمل درد و رنج در پایان شب تلف شد.
حسینعلی ابراهیمی کارنامی مدیر کل محیط زیست استان مازندران با ابراز تأسف از وقوع این حادثه گفت: به دستور دادستان برای شناسایی و دستگیری این افراد با همراهی پلیس اقدام کرده ایم.
وی با بیان ...

سرخط اخبار