رئیس جمهور با بیان اینکه هر سه قوه مجریه، مقننه و قضائیه در کنار هم و با یاری یکدیگر در حال تلاش برای رفع مشکلات کشور هستند، تصریح کرد: ما قادریم تحریم دشمنان را بشکنیم به شرط اینکه اول تحریف واقعیات را بشکنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت اظهارداشت: واقعیات نباید زیر خنجر تحریف ذبح شوند و در این فضا باید همدیگر را برای رسیدن به نقطه مطلوب یاری کنیم.
متن سخنان رئیس جمهور به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
تولد امام هادی (سلام الله علیه) است؛ زندگی او به ما نشان می دهد که دستگاه های ستمگر و مستبدین زمان تا چه حد از امام هادی(ع) و فرزندش امام عسگری(ع) در ترس و وحشت بودند که این دو امام را در داخل پادگان نگهداری می کردند و در واقع نگذاشتند اینها در میان مردم آزاد باشند؛ به همین دلیل این دو امام را عسگریین در تاریخ لقب می دهیم.
به نظر من کمتر در زندگی ائمه هدی(ع) پیش آمده که دو امام تقریبا در طول زندگی شان در داخل یک پادگانی قرار داشته باشند و مردم آزاد نباشند با اینها تماس بگیرند؛ داستان های تاریخی معروف را شنیدید که اگر یک مساله مهم پیش می آمد و می خواستند از امام استفسار کنند، با چه وسیله ای در محله می رفتند؛ به عنوان کسی که میوه فروش یا خیارفروش است، نزدیک درب منزل او می رفت و از آن سرباز خواهش می کرد بگذارید من ببرم میوه ام را بفروشم و داخل خانه می رفت و سوالات خود را مطرح می کرد.
این نشانگر آن است که ائمه هدی(ع) برای اجرای دستورات الهی و عدالت در طول دوران زندگی خود چه زحمات و سختی هایی را متحمل شدند و ما هم افتخار می کنیم که پیرو چنین امام هایی هستیم.
در روز شنبه عید غدیر خم را هم پیش رو داریم که از اعیاد بزرگ ماست؛ عیدالله اعظم، عیدالله اکبر است عید ولایت، عید حکومت، عید سیاست و عید مردم سالاری است که پیامبر موضوع حکومت را در جمع مردم آن هم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار