طبق گفته برخی منابع مرتبط با عربستان سعودی، ولی عهد این کشور قصد دارد، برای مجموعه امور امنیتی و رصد مخالفان مرکزی امنیتی و محرمانه در جیبوتی احداث کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، حساب کاربری «العهد الجدید» در توئیتر که به افشاگری از درون خاندان سعودی معروف است، از ساخت یک مرکز جاسوسی و سرکوب معارضان سعودی در کشور جیبوتی خبر داد.
دارنده این صفحه توئیتری نوشت که به یک سند سری دست یافته که نشان می دهد میان دولت سعودی و جیبوتی توافقنامه ای برای ساخت این مرکز امضاء است. توافقی که ارزش آن دو میلیارد دلار است و دولت سعودی در چارچوب آن متعهد شده است که در ازای ساخت این مرکز، برای نیروهای مسلح جیبوتی سلاح خریداری کند.
العهد الجدید همچنین نوشت که ارزش قرارداد در ابتدا ۵۰ میلیون دلار بود و «اسماعیل عمر گله» رئیس جمهور جیبوتی با این قرارداد مخالفت می کرد اما «محمد بن سلمان» با رساندن مبلغ قرارداد به دو میلیارد دلار، موافقت او را کسب کرد.
در خصوص وظایف و اقداماتی که قرار است در این مرکز صورت گیرد نیز آمده است که این مرکز به مکانی برای تمامی اقدامات «شنیع» از جمله قتل و دزدی و جاسوسی از مخالفان تبدیل خواهد شد. همچنین قرار است در این مرکز اطلاعات کشورهای قطر، کویت و عمان نیز جمع آوری شود. همچنین طبق این قرار داد ارتش جیبوتی افرادی را برای حضور در گارد ویژه بن سلمان آموزش خواهد داد.
العهد الجدید در پایان نوشت که نام سفیر جدید سعودی در جیبوتی بزودی مشخص خواهد شد و او که فرامین خود را مستقیما از بن سلمان دریافت می کند قرار است همان نقشی را ایفا کند که کنسولگری سعودی در استانبول بر عهده داشت.
روابط نظامی، اقتصادی و سیاسی جیبوتی و عربستان سعودی در سال های اخیر توسعه یافته است. جیبوتی به علت فقر و بیکاری گسترده به کمک های مالی نیاز دارد و دولت سعودی نیز تلاش دارد از موقعیت ...

سرخط اخبار