به گزارش مشرق، صفحه اینستاگرام مرزوبوم برشی از خاطرات رزمنده جانباز، حمید حکیم الهی( امیر کعبی) به نقل از کتاب اَم کاکا را منتشر کرد.
در شهربانی بهبهان سرهنگی بود به نام امیری که آبادانی بود و هیکل عجیب و غریبی داشت. شهربانی دو تا سرگرد هم داشت. منصوری و داوودی که کرد بودند. امیری همیشه مست بود و هرکس را بازداشت می کرد گاز میگرفت. مردم می گفتند موقع گاز گرفتن، دندان هایش در گوشت فرو می رود و از دو طرف به هم می رسد.
آیت الله گلسرخی هم در صحبت هایش گفته بود: توی بهبهان یک سگ به اسم رئیس شهربانی دارد حکومت میکند.
یک روز ساعت دو و نیم بعد از ظهر، گفتند یک پیکان جلوی در شهربانی امیری را به رگبار بسته و فرار کرده. بعد فهمیدیم امیری نبوده، منصوری و داوودی بودند و منصوری کشته شد. بعد از شهادت مجید بقایی مشخص شد که ضارب، یکی از اعضای گروه منصورون و راننده پیکان هم مجید بقایی بوده است.
بعد از انقلاب، امیری فرار کرد اما داوودی را گرفتند. ۱۴ ساله بودم که نگهبان داوودی شدم. توی زیرزمین شهربانی او را زندانی کرده بودند. یک روز داوودی به من گفت: به مسئولتون بگو انقلابتون که پیروز شده، فرار نمی کنم. کجا رو دارم فرار کنم؟ یکم به من آزادی بدین، پوسیدم توی این اتاق. من هم گفتم: چشم فردا میگم. صبح روز بعد که سر نگهبانی رفتم گفتند داوودی را اعدام کردند.
امیری همچنان فراری بود تا اینکه در سال های جنگ در کرج، سربازی که خدمتش را در شهربانی بهبهان گذرانده بود و در یک داروخانه مشغول کار بود او را شناخته بود. به سپاه کرج زنگ می زند و اطلاع می دهد. سپاه کرج هم بلافاصله به سپاه بهبهان زنگ می زند و اطلاعات می گیرد. خلاصه امیری دستگیر شد. سال ۶۱ ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار