روایت فارین افیرز از شکست کمپین فشار حداکثری آمریکا علیه ایران

خبرگزاری مهر شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۳

به گزارش خبرگزاری مهر ، فارین افیرز مطلب خود را با قلم «هنری روم» با این عنوان منتشر کرده است: ایران کار خود را درست انجام می دهد.
در ادامه این مطلب آمده است: تهران در اجرای برنامه هسته ای و فعالیت های منطقه ای خود از تحریم های ایالات متحده جان سالم به در برد. سال گذشته درچنین روزهایی، دولت دونالد ترامپ به آغاز اقداماتی که خود آن را فشار حداکثری به ایران می نامید، اقدام کرد.
ایالات متحده که از توافق هسته ای ایران در ماه می میلادی سال ۲۰۱۸ انصراف داده بود، در ماه نوامبر مجدداً تحریم های اقتصادی را افزایش و صادرات نفت ایران را تحت فشار قرار داد. هم چنین دسترسی کشور به سیستم مالی بین المللی را محدود کرد.
برخی از تحلیلگران پیش بینی کردند که دوستان ایران در اروپا و آسیا از تصمیم ایالات متحده مبنی بر عدم کمک اقتصادی به ایران سرپیچی می کنند. برخی دیگر اظهار داشتند که این تحریم ها اقتصاد ایران را به مارپیچ مرگ می فرستد و تهران را در موقعیت یا تسلیم یا فروپاشی قرار می دهد ولی هیچ یک از این پیش بینی ها عملی نشد.
از آن سو، ایران که اکنون در دومین سال از این فشار اقتصادی به سر می برد، به شدت نسبت به ثبات اقتصادی و موقعیت منطقه ای خود اطمینان دارد. ایران ضمن تقویت اقتصاد غیرنفتی خود و امتناع از گفتگو با واشنگتن، همچنان به گسترش برنامه هسته ای خود ادامه خواهد داد.
حتی پس از آنکه ایالات متحده از توافق هسته ای کناره گیری کرد، ایران انتظار داشت که سایر طرفین این توافق به تقویت اقتصادی کشور کمک کنند. از این گذشته، امضاکنندگان این توافق متعهد به تداوم صادرات نفت ایران بودند. با این حال، به دلیل فشار ایالت متحده، این پشتیبانی هرگز تحقق ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار