ایسنا/لرستان نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: برای جلوگیری از کم رنگ شدن تدریجی خاطرات دفاع مقدس بازگو کردن خاطرات جنگ تحمیلی ضروری است.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی، چهارشنبه، دوم مهرماه در یادواره شهید سلیمانی که به مناسبت هفته دفاع مقدس در حوزه معصومیه خرمآباد برگزار شد، اظهارکرد: با وجود گذشت سالها از دفاع مقدس به منظور جلوگیری از کمرنگ شدن تدریجی خاطرات دفاع مقدس برگزاری چنین نشست هایی و استفاده از هنر فیلم، نمایشنامه و کتاب برای بزرگداشت و بازگو کردن خاطرات دفاع مقدس امری ضروری است.
وی افزود: در رابطه با دفاع مقدس در میان نسل های امروزی پرسش هایی از جمله اینکه چرا جنگ واقع شد؟ آیا جمهوری اسلامی نمی توانست از وقوع و یا ادامه جنگ جلوگیری کند؟ آیا در هشت سال دفاع مقدس پیروز شده ایم یا نه؟ اگر پیروز شده ایم که حقیقتا همینگونه است، نشانه های پیروزی چیست؟ اگر پیروز شده ایم علل و عوامل پیروزی چیست؟ و یا اینکه آیا با برگزاری نشست ها و بزرگداشت ها در «گام دوم انقلاب» چه هدفی را دنبال می کنیم؟ آیا صرفا بیان خاطرات جنگ کافی است یا راهی برای رسیدن به موفقیت های که پیش رو داریم، وجود دارد، مطرح است.
نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران در هشت سال دفاع مقدس از نظر سیاسی و دیپلماتیک پیروز شده چراکه توانسته ایم استقلال سیاسی و تمامیت ارضی کشور را حفظ کرده و با پذیرفتن قطعنامه ۵۹۸ و معرفی عراق به عنوان آغازگر جنگ، محکومیت صدام و تمام کشورهایی که از او حمایت می کردند رقم خورد همچنین از نظر دفاعی و امنیتی پیروز شده ایم، زیرا در برابر ابر قدرت های دنیا ایستادگی کردیم.
شاهرخی با بیان اینکه تسلط بر پهبادهای پیشرفته آمریکا و نشستن آن بر زمین و مهندسی معکوس آن به ساختن پهبادی پیشرفته تر از پهباد آمریکایی دست یافته ایم. همچنین هدف قرار دادن ...

سرخط اخبار