دارچین یکی از پرکاربردترین ادویه های موجود است که در غذاهای گوناگونی می توان از آن استفاده کرد. برای کاهش وزن و لاغری نیز می توانید روی این ادویه پرخاصیت حساب باز کنید.
دارچین خاصیتی دارد که می تواند به کاهش وزن و لاغری کمک کند. البته برای کاهش وزن نمی توانید فقط روی مصرف دارچین حساب باز کنید. اگر به دنبال کاهش وزن هستید باید کالری کمتری مصرف کنید و بیشتر ورزش کنید. با این وجود مجموعه ای از تحقیقات، از اثر مثبت دارچین در کاهش وزن حکایت دارند. شما را به خواندن این مطلب مجله دلتا دعوت می کنیم تا با خواص جادویی دارچین در کاهش وزن بیشتر آشنا شوید و ببینید آیا لاغری با دارچین امکان پذیر است یا خیر؟
رابطه دارچین و کاهش وزن
گزارش منتشر شده در مجله علوم و فناوری دیابت نشان می دهد که مصرف دارچین سبب جلوگیری از افزایش قند خون و کاهش سرعت تخلیه معده می شود. هرچه مواد غذایی، زمان بیشتری در معده باقی بمانند، حس گرسنگی دیرتر به سراغ تان می آید که این موضوع سبب می شود تا کالری کمتری مصرف کنید. به این طریق لاغری با دارچین امکان پذیر است. برای این که بتوانید هر هفته نیم کیلوگرم کاهش وزن را تجربه کنید، باید روزانه ۵۰۰ کالری کمتر مصرف کنید.
رابطه میزان قند خون و کاهش وزن
آن دسته از مواد غذایی که سبب افزایش میزان قند می شوند، افزایش سطح انسولین را نیز در پی خواهند داشت. به دنبال آن، سطح قند خون به شدت افت خواهد کرد. این کاهش شدید، سبب گرسنگی دوباره می شود. بنابر نتایج گزارشی که به آن اشاره شد، مصرف دارچین، ۱۲ ساعت قبل از مصرف وعده ای که سبب افزایش قند خون می شود، باعث می شود تا بعد از مصرف وعده غذایی، شاهد افزایش سطح قند خون ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار