سازمان هواشناسی از بارش برف، باران و تگرگ طی امروز تا سه شنبه آینده در اکثر مناطق کشور خبر داد و اعلام کرد:طی ۲ روز آینده خلیج فارس و دریای عمان مواج است.

- اخبار اقتصادی -
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، بر اساس تحلیل جدیدترین نقشه های سازمان هواشناسی امروز به دلیل گذر موجی از شمال کشور و جریانات شمالی روی دریای خزر بارندگی در این سواحل به ویژه نیمه غربی پیش بینی می شود.
از اواسط امروز با ورود سامانه بارشی از سمت غرب و جنوب غرب کشور بارش ها نیز در این مناطق آغاز خواهد شد. بارش در ارتفاعات و مناطق سردسیر به شکل برف و در جنوب غرب گاهی رگباری به همراه رعد و برق پیش بینی شده است.
همچنین در برخی مناطق شمالسشرق کشور و دامنه های جنوبی ارتفاعات البرز نیز بارش پراکنده دور از انتظار نیست.
سازمازمان هواشناسی اعلام کرده از فردا شنبه با تقویت سامانه بارشی، گستره بارش برف و باران کل نیمه غربی کشور و بخش هایی از جنوب و مرکز را در بر می گیرد. بارش در مناطق جنوب و جنوب غرب کشور به صورت رگبار گاهی رعد و برق و در مناطق مستعد تگرگ، وزش باد شدید و در مناطق سردسیر و مرتفع به صورت برف خواهد بود. شدت بارش های فردا در جنوب غر و غرب کشور در استان های خوزستان، لرستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و به ویژه در ارتفاعات زاگرس مرکزی پیش بینی می شود.
روز یگشنبه در اکثر مناطق کشور آسمانی ابری همراه با بارش برف و باران و در مناطق جنوبی کشور رگبار و رعد و برق روی می دهد. روز دوشنبه 18 آذر در استن های جنوبی کشور یعنی استان های هرمزگان، نیمه جنوبی فارس و بخش هایی از کرمان رگبار، رعد و برق و در بخش هایی از شمالشرق، شرق و جنوب شرق کشور نیز بارش پراکنده پیش بینی می شود، مجددا از اواخر وقت دوشنبه در غرب، شمالغرب و شمال کشور بارش ها آغاز می شود.
بنا بر اعلام سازمان هواشناسی روز سه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار