راه اندازی نخستین آکادمی تخصصی تیروکمان

ایسنا پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۵:۲۱
مدیر تخصصی آکادمی تیروکمان هدف از راه اندازی این آکادمی را تخصصی کردن و استانداردسازی رشته تیروکمان عنوان کرد و گفت: سعی داریم با تخصصی کردن تیروکمان در آینده کمانداران مطرح و قوی را تزریق تیم ملی کنیم.

بهرام ملکی در گفت وگو با ایسنا، درباره نخستین آکادمی تخصصی تیروکمان که در زمین چمن مصنوعی سایت تیروکمان تأسیس شده است، اظهار کرد: نخستین آکادمی تخصصی تیروکمان که در زمین شماره ۲ سایت تیروکمان تأسیس شده است با حمایت پتروکیمیاگرراد از هفته آینده به طور رسمی افتتاح خواهد شد. در این آکادمی قرار است ضمن استعدادیابی به کمانداران آموزش های تخصصی در رده های مختلف سنی ارائه شود. البته این آکادمی مجهز به باشگاه بدنسازی و دستگاه های آنالیزور است و کمانداران پس از ثبت نام در آکادمی از نظر آمادگی بدنی توسط این دستگاه مورد ارزیابی قرار می گیرند که در این رشته امکان موفقیت دارند یا خیر؟ حتی تجهیزات آنها نیز توسط این دستگاه مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرد که اگر ایراداتی دارد مرتفع شود.
وی گفت: از تمام کمانداران در هر رده سنی در این آکادمی توسط متخصصان تست های آمادگی جسمانی گرفته می شود و سپس کمانداران پس از استعدادیابی تحت آموزش های تئوری و عملی توسط مربیان باتجربه داخلی قرار می گیرند.
مدیر آکادمی تخصصی تیروکمان پیرامون این پرسش که آیا به دنبال جذب مربی خارجی نیز در این آکادمی هستید یا خیر؟ تصریح کرد: فعلاً کار را در رشته های ریکرو و کامپوند با مربیان داخلی همچون مجید احمدی، اسماعیل عبادی، نیما محبوبی، علیرضا بیگی و… آغاز می کنیم و در صورت نیاز از مربیان مطرح خارجی نیز استفاده خواهیم کرد.
وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا هدف شما تربیت کمانداران برای تیم ملی و حضور در المپیک است، گفت: در ابتدای امر به دنبال استانداردسازی رشته تیروکمان هستیم و هدف بعدی استعدادیابی، تربیت و پرورش و آماده سازی کمانداران نخبه برای راهیابی به تیم ملی ...

سرخط اخبار